Wpis z mikrobloga

murzyn słowem obraźliwym... ja #!$%@?, jak ograniczonym trzeba być aby nadać temu słowu wydźwięk negatywny?

wiem, że to tylko gówno znacząca internetowa wojenka, ale dawajcie dzbanowi "haha" pod postem
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10216817665854464&set=a.1253883467704&type=3&theater

#gorzkiezale #internet #gonciarz #youtube #facebook
mmenelica - murzyn słowem obraźliwym... ja #!$%@?, jak ograniczonym trzeba być aby na...

źródło: comment_1591468206BtioCIyTfoTtVA9wm5yDpo.jpg

Pobierz
  • 27
@mmenelica: a co jeżeli opisywana grupa ma z tym problem ? Negro tez byl oficjalnie neutralny a jednak się już go nie używa. Język się zmienia, to tak jakbyś twierdził że nie powinno się cenzurować słowa #!$%@? bo przecież używano go kiedyś jako normalne
Negro tez byl oficjalnie neutralny a jednak się już go nie używa. Język się zmienia, to tak jakbyś twierdził że nie powinno się cenzurować słowa #!$%@? bo przecież używano go kiedyś jako normalne


@suluf: ale murzyn to słowo określające osobą czarnoskórą i nigdy nie było obraźliwe. To prawda, że jężyk się zmienia, ale naturalnie i to słowo obecnie również nie ma złych konotacji.
@suluf: Nie to nie jest bezpośrednie tłumaczenie. Jeśli już to możesz mieć pretensje do Meksykanów i Hiszpanów o słowo negro, ale nie Polaków. Po prostu murzyn nie jest w Polsce obraźliwe i tyle- język powinien się zmieniać naturalnie jak zawsze mówi prof. Miodek, a nie odgórnie, sztucznie, bo ktoś powie, że obraźliwe i już ma być obraźliwe.