Wpis z mikrobloga

136-1=135
Tytuł: Chrzest ognia
Cykl: Wiedźmin Geralt z Rivii (tom 5)
Autor: Andrzej Sapkowski
Gatunek: fantasy
Ocena: 8/10
★★★★★★★★
Recenzja czwartego tomu

Nie wiem co myśleć, bo o ile pierwsza połowa tego tomu dłużyła mi się niemiłosiernie, to patrząc wstecz akcja w drugiej części spodobała mi się chyba jak dotąd najbardziej. To chyba trochę za mało żeby Chrzest ognia został moją ulubioną częścią wiedźmińskiej sagi. Rozumiem też już co pewna osoba miała na myśli przez 'wprowadzanie pewnych rozwiązań narracyjnnych'. W tym tomie był jeden taki moment i faktycznie trochę zirytował.

Początek książki zaczyna się z perspektywy jednej z wielu świetnych i wprowadzonych właśnie w tym tomie postaci – Milvy – zaufanej przyjaciółki driad i oddziałów Scoia'tael. Staje się ona później częścią kompani, którą zebrał Geralt po opuszczeniu Brokilonu, gdzie został częściowo wykurowany z zaznanych obrażeniach po walce w poprzednim tomie. Plan jest jeden: ocalić Ciri.

Historia znowu kręci się wokół Cirilli, ale ona sama została zepchnięta na dalszy plan, co mnie trochę zawiodło. Chciałbym poczytać w następnym tomie trochę więcej o Szczurach, bo to co dostaliśmy to jakieś ochłapy. Można powiedzieć, że Cirilla staje się celem coraz większej grupy ludzi. Już nie tylko Cesarz Nilfgaardu chce ją wykorzystać do celów politycznych, ale również nowo utworzona Loża czarodziejek, chcąca uzyskać wpływy w Królestwach Północy.

Zakończenie to była jedna wielka bitwa, po której Geralt za swoje zasługi może nareszcie nazwać się bez cienia kłamstwa Geraltem z Rivii. Do tej pory to jedyne takie epickie zakończenie w całej sadze i bardzo mi się ono spodobało. Oby następne utrzymały poziom.
#bookmeter #wiedzmin #ksiazki #czytajzwykopem #ksiazka
K.....n - 136-1=135
Tytuł: Chrzest ognia
Cykl: Wiedźmin Geralt z Rivii (tom 5)
Autor:...

źródło: comment_1591457458KRlvfvHvjJaDcUa9WO2Py2.jpg

Pobierz
  • 7
@DaeronTargaryen gdy zacząłem czytać miałem... 10lat chyba? Wtedy były tylko dwa pierwsze tomy. Kamień filozoficzny nauczył mnie czytania dla przyjemności, pokazał, że czytanie może być fajne. Przy okazji "dorastalem" razem z bohaterami. Stąd to przywiązanie, stąd ilość powtórych przeczytań