Wpis z mikrobloga

Mircy z #kredythipoteczny przed aferą z "koroną" złożyłem wniosek o #kredyt w moim banku (takim z żubrem w logo). Przez ten czas, prace zdalne specjalistów, doradców, teraz to musimy poczekać i długo długo nic. Ostatnio info z banku, że dochody są ok, jest zielone światło, prośba o dokumenty nieruchomości, wizyta rzeczoznawcy itp. i niestety cały czas czegoś brakuje, kogoś nie ma itd. Może ktoś pracuje w branży i doradzi jakiś inny bank lub sam poprowadzi "sprzeda" mi swoją usługę? Chce 260k na 25 lat. !00k wpłaciłem już jako wkład własny sprzedającemu. Dochody mam z dg, żona na umowie zleceniu. Może ktoś coś, może być na priv?
  • 11
@turok2016: pochodziłem po różnych bankach, jednak wszędzie temat skreślało liczenie dochodów z działalności za ostatnie 2 lata. Ja chce, decyzje na podstawie ostatniego roku, nie muszę chyba wyjaśniać dlaczego ( ͡° ͜ʖ ͡°) Taką opcję dawał mi mój bank, a to że mam tam trzy konta robiło różnice.
@cyryl1: Bank Pekao SA ma wiele wad, jednak w wielu wypadkach charakteryzuje się atrakcyjnym całkowitym kosztem kredytu. Systemy banku, jak i proces kredytowy są mocno przestarzałe. Jako jeden z nielicznych banków w Polsce ma podzielony proces kredytowy w taki sposób, że część analizy wniosku odbywa się w oddziale banku. Zwykle cały proces w tym banku zajmuje około miesiąca.

pochodziłem po różnych bankach, jednak wszędzie temat skreślało liczenie dochodów z działalności za
@marcpol możesz podpowiedzieć, które to banki, lub czy jest gdzieś takie zestawienie?


@cyryl1: Należy tutaj rozróżnić dwie kwestie. Pierwszą z nich jest wymagany staż prowadzenia działalności gospodarczej, drugą jest sposób obliczania zdolności kredytowej. W zależności od banku, a często także od momentu złożenia wniosku kredytowego sposób obliczania zdolności jest inny. Co do zasady większość banków analizuje dane z roku ubiegłego (na podstawie zeznania PIT) i za rozliczone miesiące bieżącego roku. Dane