Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@pokemonowa: Tak myślą chyba tylko jakieś szkolne seby, które jechały na szmatach z każdego przedmiotu "ale HEHE BYŁ CZAS NA WSZYSTKO", a teraz są jakimiś robolami na produkcji 8h stania na taśmie czy coś i płaczą jak to było fajnie xD
Ja tam bym nie zamienił się na chodzenie do szkoły. Wstajesz jak zwierzęta o siódmej żeby iść na ósmą do szkoły. Byle sprawdzian czy kartkówa to stres żeby nie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@basalyk44: piona! Z obecnej perspektywy za nic nie chciałabym wrócić do czasów szkoły czy nawet studiów.
@Bellie: nie śpiesz się tak z nazywaniem ludzi tłukami. Wystarczy mieć nieciekawie w domu za dzieciaka, by noe chcieć do tego wracać, szczególnie, gdy udało się wyrwać.
  • Odpowiedz
@kostniczka: nie mówię o domach dziecka, domach dysfunkcyjnych itd. wiadomo, że jak ktoś się przejmuje czy np. rodzic znów przyjdzie na wywiadówkę pijany to ma inne rzeczy w głowie niż naukę. Piszę o ludziach, którzy nie mieli zbyt wielu problemów w domu, zero obowiązków za dzieciaka, a i tak nauka ich odrzucała i nie wyciągają z niej nic, żadnej przyjemności.
  • Odpowiedz
@Bellie: @Layla91:
Miałem bardzo przyjemne i dostatnie dzieciństwo, co nie zmienia faktu że nie mogłem w 100% robić tego na co miałem ochotę.
Nie wiem czy macie świadomość ile czasu w swoim życiu spędziliście/zmarnowaliście na wszelkie czynności związane ze szkołą i jak dużo czasu moglibyście wykorzystać na rozwijanie swoich pasji czy talentów gdyby edukacja w tym kraju wyglądała inaczej. Jako dzieci przez 12 lat po pół dnia siedzieliście
  • Odpowiedz
@pokemonowa: @basalyk44: Problem jest w tym że samo słowo odpowiedzialność w wielu językach brzmi bardzo poważnie, tak samo jak dorosłość.
Że niby nagle człowiek staje się być dorosły. Według mnie to że płacę sam rachunki bez pomocy rodziny ni #!$%@? nie czyni mnie ani dorosłym ani odpowiedzialnym xD #!$%@?, czasem wydaje mi się że im jestem starszy tym mam bardziej pstro w głownie niż jak miałem 15 lat
  • Odpowiedz
to miałeś #!$%@? dzieciństwo i byłeś tlukiem


@Bellie: często ten temat wraca na mirko. Naprawdę jest mi przykro, że większość ma takie złe wspomnienia z dzieciństwa i czasów licealnych. Dla mnie to zajebisty okres totalnie pozbawiony stresu i kiedy wracam pamięcią, to się morda sama cieszy. No, ale wykop to portal dzieci niechcianych xD
  • Odpowiedz