Wpis z mikrobloga

Może mi ktoś wyjaśnić dlaczego na wykopie jarają się #strajkprzedsiebiorcow ? Ktoś interesował się jaki jest ich główny postulat? "My chcemy odszkodowań (...) za nieodpowiedzialną formę kwarantanny" Czy wszyscy popierający protest zdają sobie sprawę jakie koszty dla państwa, pociągnęłyby takie odszkodowania? przez 2 miesiące nie czynne były wszystkie zakłady fryzjerskie/kosmetyczne, siłownie, hotele, kwiaciarnie, restauracje itd. Gdyby państwo chciało tym wszystkim ludziom zapłacić równowartość utraconych zysków to mielibyśmy jedna z 2 rzeczy:
1)dodruk kasy na te roszczenia czyli wzrost inflacji
2)wzrost podatków czyli wydarcie kasy od ludzi pracujących.
Serio tego chcecie, czy chodzi po prostu o "#!$%@?ć rząd" bez jakiś większych przemyśleń?
Zwolnienie z ZUS jest spoko, po pogłówny podatek nie jest dobry i ta składka powinna być zniesiona na stałe, dobre są też zawieszania spłat rat kredytów, ewentualne nieco kontrowersyjne, wymuszanie u właścicieli nieruchomości obniżek czynszów na czas kryzysu, ale nie ma mojej zgody na dawanie ludziom pieniędzy za to że nie pracują bo epidemia.

#protestprzedsiebiorcow #protest #przedsiebiorcy #polityka #neuropa #4konserwy #rzad
Cierniostwor - Może mi ktoś wyjaśnić dlaczego na wykopie jarają się #strajkprzedsiebi...
  • 2
@Cierniostwor: Znaczy ok... Po pierwsze dodruk pieniądza nie jest sam w sobie szkodliwy, to nieodpowiedzialny dodruk pieniądza szkodzi. Jakbyśmy jutro nagle zaczęli drukować miliardy cebulionów, chować gdzieś do bunkra i nigdy nie używać, tak inflacja nie wzrosłaby nawet o 0,1% z tego powodu.

Tak więc w przypadku gdy obrót pieniądzem spada, dodruk w celu poprawienia stymulacji jest nawet wskazany... Oczywiście należy robić to z głową. No bo sorry, ale stagnacja gospodarcza