Wpis z mikrobloga

Mirki, nie denerwują Was te zarośnięte pobocza/pasy zieleni? U mnie na Węglinie trawy mają już ponad pół
metra i jak tak dalej pójdzie to będzie niezły las :) Miasto nie ma ludzi przez ten covid czy o co chodzi?
#lublin
  • 24
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@nie_ma_takiego_bicia: to się nazywa łąka kwietna. w niektórych miejscach w mieście postanowili nie kosić trawy żeby było że miasto jest eko, kiedy w tym samym czasie wycina kolejne drzewa w mieście. mi osobiście takie trawy nie przeszkadzają, ale co kto lubi
  • Odpowiedz
@nie_ma_takiego_bicia: I dobrze, że nie koszą. Co z tego, że trawa wysoka? Wolisz żółtą wyschniętą szczecinę i płacz alergików? Plus taka zieleń trzyma wilgoć, a mamy suszę, sprzyja zwierzętom dużym i małym i tym najmniejszym. Wolę trawę kwiaty i pszczoły niż placki najpierw suchej szczeciny a potem psujących się resztek po koszeniu gdy spadnie deszcz
  • Odpowiedz
@nie_ma_takiego_bicia: Ale co Cię drażni? Estetyka? Mieli nie kosić traw więc nie koszą, ale w niektórych miejscach robią to i tak zgodnie z harmonogramem. Ogólnie zawsze to jest jakieś 3 razy w roku więc pewnie i te chwasty wbrew zapewnieniom skoszą. Niestety.
  • Odpowiedz
@nie_ma_takiego_bicia: Ale na niektórych skarpach, to cudnie wygląda jak kwitną chabry czy maki. Takie niemiododajne rośliny, to faktycznie nie są zbyt piękne dlatego mogliby się w końcu wziąć za masowe wysiewanie tych łąk kwietnych :P
  • Odpowiedz
@nie_ma_takiego_bicia: @magnes125: Ale w niektórych miejscach nieco rozsądku by się przydało. Natrafiłem już parę wyjazdów na ruchliwą jezdnię, gdzie prawie metrowe krzaki (np jak wjazd jest pod górkę) utrudniają nieco widoczność.
Jak zwykle, pomysł dobry, tylko zamiast robić go rozsądnie po prostu się go robi ;)
  • Odpowiedz
@Pituch: nie chodzi mi o tlen. tylko o powiększającą się patelnię w mieście. jak się idzie pod drzewami to jest o wiele przyjemniej niż jak słońce wali prosto na ciebie. do tego nagrzany asfalt/ kostka potęgują upał. jeśli ktoś uważa, że drzewa w mieście są niepotrzebne to niech się zastanowi jeszcze raz. w lublinie panuje przekonanie że jeśli gdzieś stoją drzewa to trzeba je wyciąć i postawić blok. za kilka,
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Poza tym raptem wszyscy chcą z miasta puszczę robić... Najpierw niech ci co najwięcej krzyczą niech pozbędą się swoich samochodów, rozbiorą hektary kostki brukowej ze swoich podwórek i kupują mniej modnych szmat a dopiero potem postulują za ochrona pokrzyw w środku miasta.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Hetrodomitrazocholina: a po sam krawężnik! I czekałam na komentarz pt madka :-D nie ma to jak mocne ekologiczne kontrargumenty! Bez wyzwisk to już się nie da dyskutować? Trudna sztuka w dzisiejszym świecie. Za drzewo dadzą się pokroić a do drugiego człowieka z wyzwiskami. Tolerancja, tolerancja... Takie modne dzisiaj a takie obce zarazem...¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz