Wpis z mikrobloga

@rzuffiq: a cholera wie. Nie jestem z Krakowa, może tam akurat nie ma przystanku. Wtedy to ma większy sens. Założyłem, może błędnie, że to jakiś dłuższy fragment drogi.
  • Odpowiedz
Jechałem wczoraj tą nową ścieżką i to jest świetne rozwiązanie. Zwłaszcza dla ludzi którzy boją się samochodów
  • Odpowiedz
Alternatywne drogi rowerowe niestety są zbyt okrężne.


@albert107: zbyt okrężne = 600 m i 3 minuty ? Chyba sobie żartujesz że to ma sens, biorąc pod uwagę ile osób jeździ samochodami a ile na rowerze w ciągu roku
  • Odpowiedz
ile osób jeździ samochodami a ile na rowerze w ciągu roku


@roqitt: jakbyś nie miał ulic w mieście, tylko DDRy to też byś nie jeździł autem tylko inaczej ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@roqitt XD
To możesz również dobrze samochodem jechać droga okrężną, przecież nikt ci nie broni, a zrobisz to jeszcze szybciej niż rowerem.
Zasada jest prosta - ułatwiać maksymalnie przejazd rowerom, a nie samochodom które w mieście powinny stanowić rzadkość.
I tak właśnie będzie docelowo - Grzegórzecka jednokierunkowa, a samochody dookoła.

Już dzisiaj widziałem, że ścieżka się bardzo dobrze przyjęła wśród rowerów, a poczekajmy jeszcze aż więcej ludzi się o niej dowie.
  • Odpowiedz
  • 1
@marc1027 bo zrobili po stronie, gdzie na końcu przy rondzie jest łącznik z DDRami, jest potem stronie więcej domów mieszkalnych oraz jest hala targowa... No więcej wszystkiego. Imho po dobrej stronie
  • Odpowiedz