Wpis z mikrobloga

  • 13
@DerMirker: po co jakiekolwiek ścieżki w centrum miasta? Jakieś debilne kontrapasy które są złe zarówno dla kierowców jak i rowerzystów. W centrum miasta rowerzyści powinni korzystać z tej samej infrastruktury co samochody. Jeśli ktoś nie potrafi jezdzic na rowerze wśród samochodów poruszających się z prędkościami rzędu 40km/h to powinien zostawić rower w domu. Centrum jest tak gesto zabudowane ze nie ma szans na rozwiązanie które będzie dobre dla wszystkich. Musimy
  • Odpowiedz
@DerMirker: Przecież tam spokojnie można wygospodarować po 1m w każdą stronę na pas rowerowy, zresztą z tego co pamiętam tam jest strefa ruchu 30 km/h więc rowerzyści mogą sobie spokojnie jechać w ruchu ogólnym
  • Odpowiedz
@DerMirker: bo kierowcy nie są przyzwyczajeni do tego, ze rowerzyści są na drodze. Oczywiście spora cześć to debile i wyprzedzają na zapałkę, ale to w moim przekonaniu i wielu rowerzystów z którymi jeżdżę jest wina budowanej infrastruktury. Ścieżki są prowadzone absurdalnie, wyjazdy z nich pojawiają się znikąd i rowerzyści w wielu sytuacjach są zaskoczeniem dla kierowców. Robienie dla rowerzystów, kontrapasow i innych „udogodnień” powoduje to ze zaczynamy się gubić w
  • Odpowiedz
@DerMirker: nigdzie nie napisałem, że jestem przeciw.
Mam szczerą nadzieję, że ddr tutaj się sprawdzi i zostanie.
Chociaż boję się, że to może wpłynąć na pogorszenie przejazdu komunikacji zbiorowej
  • Odpowiedz
@fegwegw: wystarczy że zamkną grzegorzecką tak jak Planty czy Karmelicką i po problemie. Można jeszcze kilka tramwaju dorzucić na godzine i będzie git :). Samochody powinny być sukcesywnie usuwane z tego rejonu tj. kursowanie losowych ludzi kończyć się na wysokości ronda Grzegórzeckiego, a potem już strefy dla mieszkancow, przedsiębiorców i komunikacji zbiorowej. Nie dla korkowania miasta i śmiecenia autami na starym mieście czy kazimierzu.
  • Odpowiedz
@Atomus mieszkańców ? Jakich mieszkancow? Tam zostały tylko hotele i mieszkania na bookingu i knajpy żeby było gdzie się nawalic. A mieszkańcy są tylko fikcyjni żeby mieć darmowy parking w centrum a na co dzień mieszkają na przedmieściach
  • Odpowiedz