Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@DerMirker: są gdzieś jakieś materiały/zdjęcia pokazujące jak teraz wygląda organizacja ruchu?
Jak wygląda wjazd na ten pas z Dietla i Ronda Grzegórzeckiego?
  • Odpowiedz
@DerMirker: mnie to nie przeszkadza, sam jestem przeciwnikiem zajebywania samochodami każdej wolnej przestrzeni. Tylko trochę śmieszy mnie to, że włodarze miasta chcą przekonywać ludzi do komunikacji miejskiej, jednocześnie robiąc wszystko, żeby jej używanie mijało się z celem.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@DerMirker: czyli pewnie część ludzi dalej będzie jeździć jezdnią, bo ta ścieżka była jednokierunkowa.
Od strony ronda jest jeszcze ścieżka w stronę centrum, która prowadzi na jezdnie.
Ale w sumie ktoś, kto chce skręcić w Śniadeckich i tak wybierze jezdnię, więc dla tranzytu będzie ok.
  • Odpowiedz
@DerMirker: To znaczy tak. Że wjazd samochodów do centrum będzie ograniczany, ba!, że jego ograniczanie jest potrzebne, to jedna sprawa. Ale załatwienie tego w taki sposób jest złe. Bo komunikacja będzie utykać w korkach samochodowych. A skoro blokujemy dojazd do centrum dla samochodów, to MUSIMY dać alternatywę w postaci pewnej, punktualnej i często jeżdżącej komunikacji miejskiej. Nie każdy ma warunki na jeżdżenie rowerem, poza tym w Polsce jednak od października
  • Odpowiedz
@fegwegw: Spokojnie, to pierwszy etap. Następnym będzie zamknięcie torowiska dla samochodów, bo tworzą korki. Na raz nie mogli tego zrobić ale ludzie zaczną się burzyć, że tramwaj stoi przez samochody więc będą mieć poparcie mieszkańców do takich działań.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@gumiorek: pożyjemy - zobaczymy. Myślę, że jeśli ten pomysł zupełnie nie wypali, miasto może cofnąć zmiany.
Ale na pewno nie może być, tak, jak dotąd, czyli że Grzegórzecka dalej będzie komunikacyjnym ściekiem bez życia
  • Odpowiedz
@DerMirker: Auta i tramwaje na jednej drodze. Co się może nie udać? ;d
Już przykład jest dobry na kalwaryjskiej, gdzie jak korek się zrobi przed matecznym to wszystko stoi.
  • Odpowiedz
@DerMirker: a nie wpadłes nigdy na pomysł żeby pojechać aleją daszyńskiego prosto na bulwary i potem możesz zarówno dojechać na most kotlarski i dlaej na południe albo na wschód az do nowej huty
  • Odpowiedz
@DerMirker: Tramwaje stojące w korku xd Na szczęście w gdańsku tramwaje jeżdżą pomiędzy ulicami na własnym torowisku prócz jednej dalszej dzielnicy (nowy port)
Do tego wysiadanie pasażów po środku drogi wprost pod auta ( ͡° ͜ʖ ͡°) No w #!$%@? bezpiecznie wiemy jak ludzie jeżdżą...
  • Odpowiedz