Wpis z mikrobloga

Niektórzy tu nie rozumieją jedną rzeczy. Nikt świadomie nie wybiera kto mu się spodoba lub nie, nikt świadomie nie może wybrać w kim się zakocha. Kobiety (i mężczyźni też) nie są w stanie podjąć świadomej decyzji "oo ten facet mimo że jest niski to jest wspaniałym chłopakiem i się w nim zakocham". To wszystko, ta cała chemia dzieje się poza świadomością i to nie jest tak że można wzrost (i ogólnie wygląd)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Thachi: powiem Ci, że tak. Wysokie dziewczyny mają kompletnie wywalone na to, a trochę takich znam. Zaś takie ledwo 170 w kapeluszu to hurr durr mężczyzna zaczyna się od 180!! Nie wiem co z nimi jest nie tak xd
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@01ab: to rozumiem, że ja jestem jakimś dziwolągiem...
A może po prostu to też tak nie do końca działa, że wzrost u faceta, a szerokie biodra u kobiet mają aż takie znaczenie. Działają feromony, hormony, których do dzisiaj tak do końca naukowcy nie rozgryźli. W chemii mózgu do dnia dzisiejszego nie ma żadnej uniwersalnej prawdy objawionej.
@Kundzia999: Kobiety w zdecydowanej większości wolą wysokich facetów, to jest fakt i nie ma co zakłamywać że jest inaczej. Oczywiście są takie pary gdzie facet nie jest wysoki ale to jest margines.

W moim komentarzu chciałem zwrócić uwagę na to że niektórzy próbują zakłamywać rzeczywistość że wzrost nie ma znaczenia i że zarówno wysoki jak i niski mają równe szanse na "rynku matrymonialnym" a tak nie jest. Wzrost mężczyzny ma ogromny
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@01ab: jakieś badania na udowodnienie tej tezy? Bo ja zaś na uczelni słyszałam, że wzrost nie ma znaczenia tylko budowa ciała tzn szerokie ramiona i wąskie biodra.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@01ab: każdą tezę można obalić lub nie w zależności czy ją bada psychiatra, psycholog, seksuolog etc i jakie sobie postawił tezy ;) nie ma jednej objawionej prawdy jak już zresztą mówiłam.
@Kundzia999: pobieżnie przeglądając to co wysłałaś mogę powiedzieć że:
- pierwszy artykuł mówi o różnicy w postrzeganiu atrakcyjności ciała pomiędzy osobnikami heteroseksualnymi a homoseksualnymi, jednak nie odnosi się w żaden sposób do wzrostu tylko typu sylwetki, masywności i proporcji;
- drugi artykuł ma nawet rozdział o wzroście ale o wzroście kobiet Ovahimba i jego wpływie na atrakcyjność a nie o mężczyznach w krajach pierwszego świata