Wpis z mikrobloga

@RandomowyMirek: opisałem to we wcześniejszym komentarzu:

@memento_mori: Wina w nadzorze, wątpliwa podstawa prawna zakupu bez normalnych procedur, rozpoczęcie procesów kontrolnych dopiero po aferze medialnej (warto zwrócić uwagę na przerwę na osi czasu obejmująca cały kwiecień), zakup od osoby, z którą jest powiązany i której działalność jest mocno podejrzana. No myśle że jak na kogoś, kto zarządza finansami publicznymi to dosyć sporo. Nie wiem, czy ktokolwiek z takim bagażem
  • Odpowiedz
  • 6
@pokpok: aha no to afera w #!$%@? xD Szumowski z ponocą brata załatwili maseczki ktore były wtedy w #!$%@? potrzebne i w #!$%@? niedostępne czyli zrobili wszystko ok a jak się okazało że przyszló gówno to zażądali zwrotu pieniedzy wiec tez wszystko zgodnie z zasadami.


Co tam #!$%@? że dopiero co założył firmę w tym celu żeby pośredniczyć w zakupie. Każden jeden głupi mógłby założyć firme, kupić maseczki od chińczyka
  • Odpowiedz
@bczr: W sensie że w czasie gigantycznych braków na rynku miał organizować przetarg tak? A jak już gdy kogoś znał to absolutnie miał odmówił zakupu pomimo braków żeby debile z wykopu potem tego nie wykorzystali tak?
  • Odpowiedz
@Peeleejin: Nieprawda, są branże, gdzie sprawdzana jest każda najmniejsza dostawa, bo nie możesz sobie pozwolić na błąd, m.in. leki, spora część spożywki, sprzęt medyczny. Maseczki powinny być sprawdzone od razu, taka jest prawda. Jeżeli opchniesz ludziom wadliwy towar, to ty jesteś za to odpowiedzialny, a nie twój dostawca.


@ZieloneKoloTramwaja: w firmie w której pracuje każda partia podzespołów jest sprawdzana przez nas
  • Odpowiedz
@ediz4: nie, oczywiście, że nie ma czasu na przetarg. Czy nie uważasz jednak, że procedura pozaprzetargowa powinna zostać rozwiązana w bezpieczny sposób w ustawie przejściowej, a cały proces powinien być transparentny i z czynnym udziałem służb? Czy Ministerstwo Zdrowia musiało korzystać z usług wątpliwej renomy działalności znajomych ministra? CBA nie ruszyło palcem w tej sprawie chociaż zostali zawiadomieni. Znajomi ministra Szumowskiego otrzymali zapłatę za wadliwy towar. Postępowanie kontrolne wszczęto po
  • Odpowiedz
Czy Ministerstwo Zdrowia musiało korzystać z usług wątpliwej renomy działalności znajomych ministra?


@bczr: No mogło nie korzystać i zostać z ręką w nocniku. Wtedy byś miał znalezisko w gorących że czegoś brakuje.

Czy nie uważasz jednak, że procedura pozaprzetargowa powinna zostać rozwiązana w bezpieczny sposób w ustawie przejściowej, a cały proces powinien być transparentny i z czynnym udziałem służb?....

Co to oznacza transparentna. Przecież wiesz chyba wszystko o
  • Odpowiedz
@memento_mori:

a no to tej informacji infografika opa nie zawierała

Te informacje były zawarte w literalnie każdym tekście na przestrzeni ostatnich 3 tygodni.
Wybudziłeś się ze śpiączki czy siedziałeś pod kamieniem? :)
  • Odpowiedz
Załatwiam znajomemu przetarg, wszystko idzie gładko ale jeszcze tylko kontrola jakości. Maseczki nie spełniają norm więc ziomek sory takie życie oddawaj hajs. O #!$%@? AFERA załatwił ziomkowi przetarg i wymaga jakości XD tak się nie robi do dymisji ten Pan.


@Peeleejin:

zapominasz o jednym: w przypadku, gdy taki walek chciala by zrobic firma prywatna, to by ja wszelkie sluzby dojechaly: od skarbowki po prokuratora.
Kupujesz towar za kilka milionow od firmy, ktora powstala dzien wczesniej - skad niby ta firma miala
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@pokpok: a co zrobimy jeśli nie będzie dymisji? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
jesteśmy spaleni jako demokracja przez tą osraną patologie, która nie jest w stanie żyć bez socjalu
  • Odpowiedz
@ediz4: Czasem lepiej nic pisać niż przyjąć argumentacja największego propagandzisty, którego sam PZPR nie powstydziłby się. O ile jestem w stanie przyjąć dobre zamiary Szumowskiego, okey kumpel z bratem akurat sprzedawali "okazyjnie", trudna sytuacja w kraju, trzeba Najjaśniejszą ratować z macek złośliwego wirusa. Zrozumiałe. Jednakże mając wiedzę o przekręcie już 6 maja i zgłoszenie do prokuratury dzień po publikacji Wyborczej jest niewytłumaczalne i daje podstawę do twierdzenia, że Szumowscy (pisząc
  • Odpowiedz
@Peeleejin: co więcej maseczki kupiono z certyfikatem od znanej w Polsce firmy, tyle, że przez pośrednika.
Jak dla mnie to jest wał, ale chiński. Pytanie czy coś co ma certyfikat trzeba zawsze weryfikować?
Jeśli Chińczycy sprzedali maseczki z certyfikatem to powinni ponieść odpowiedzialność i zwrócić pieniądze jeśli oszukali. Od tego jest MSZ (chyba) żeby sobie to wyjaśnić tam, a nie u nas.
  • Odpowiedz
@pokpok: Dokładnie, gdyby nie to żadnych testów by nie było, ale Wyborcza pisała o tym, mówił TVN, mówiła opozycja i pewne było że będą chcieli wiedzieć czy spełniają one wymogi, więc niejako postawieni zostali pod ścianą.
  • Odpowiedz
@StaryMadryElf: Aha. Czyli najpierw się zgłasza do prokuratury a potem żąda wymiany towaru lub zwrotu kasy. Tak to ma według Ciebie miejsce zawsze bo ja pierwszy raz się z taką chronologią spotykam w kontaktach biznesowych? I gdzie tutaj jest miejsce na wizytę tego pana u mecenasa Giertycha. Wszak to był wałek Szumowskiego nieprawdaż? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ty nie widzisz jak kompletnie kuriozalne jest twierdzenie że
  • Odpowiedz