Wpis z mikrobloga

@ediz4: Nie, to nie jest biznes typu B2B. Szumowski to nie właściciel zieleniaka, któremu pośrednik (kolega brata) sprzedał pomidory, które miał być BIO a okazały się z najlepszych pestycydowcych holenderskich szklarni. To jest instytucja państwowa gdzie do brata ministra zgłasza się kolega Szumowskich z ofertą na lewe maseczki, nie wiem jak Ty, ale mój system wartości kazałby (jako ministrowi, czy jako bratu ministra) po dwakroć być przejrzystym, uczciwym i transparentnym. I
  • Odpowiedz
kuriozalne jest twierdzenie że Szumowski na tym wałki kręcił


@ediz4: Widocznie mamy inne standardy. Może to wynik tego, że za długo mieszkałem na zachodzie. Nie mnie oceniać czy kręcił lody czy nie, Tobie też nie, od tego są służby aby to sprawdziły. Natomiast jest wiele przesłanego ku temu, aby służby się tym zajęły.
  • Odpowiedz
I co, jakby kolega Szumowskiego zwrócił kasę to wszystko byłoby ok?....

A co miałoby być? Jak kupisz zepsuty toster i ci zwrócą pieniądze w sklepie to co robisz? Podajesz ich do sądu?

@StaryMadryElf:

Widocznie mamy inne standardy. Może to wynik tego, że za długo mieszkałem na zachodzie.


@StaryMadryElf: Mówisz o tym zachodzie z którego jest masa informacji o zakupie niepełnowartościowych masek z Chin? Czyżby nie sprawdzili i dali się oszukać?
  • Odpowiedz
A co miałoby być? Jak kupisz zepsuty toster i ci zwrócą pieniądze w sklepie to co robisz? Podajesz ich do sądu?


@ediz4: Błąd, pomijam, że na siłę chcesz tu wprowadzać zasady z "zieleniaka" ale jeśli już chcesz tłumaczyć oszustwa to analogia winna brzmieć: jeśli kupuję za 5 mln czujniki tlenku węgla, które mają lewe certyfikaty i nie działają na CO to pierwsze co robię zgłaszam to do prokuratury. Nie brnij, jeśli
  • Odpowiedz
Ale wy wiecie, że dymisja nie oznacza, że ministrem będzie ktoś spoza PiSu? Przecież to nie ma w tym momencie znaczenia czy on się poda do dymisji czy nie xD
  • Odpowiedz
Mówisz o tym zachodzie z którego jest masa informacji o zakupie niepełnowartościowych masek z Chin


@ediz4: Piszę o zachodzie gdzie tak grube oskarżonia rzucone pod adresem tak ważnego polityka, z zapisem rozmów są podstawą ku temu, żeby politykowi zależało na natychmiastowym zgłuszeniu faktu oszustwa do służb (jeśli jest niewinnny) a nie dogadywaniu się z oszustami i zwrotach. Tam jest, szczególnie wśród polityków, mniejsze przyzwolenie na "wałki". U nas natomiast jest: "Wszyscy
  • Odpowiedz
@StaryMadryElf: Co oznacza według Ciebie lewe certyfikaty? firma która je wystawiła nie potwierdziła że są lewe.

jeśli kupuję za 5 mln czujniki tlenku węgla, które mają lewe certyfikaty i nie działają na CO to pierwsze co robię zgłaszam to do prokuratury.....

Dobrze wiedzieć jak ktoś chciałby z tobą biznes robić.

Piszę o zachodzie gdzie tak grube oskarżonia rzucone pod adresem tak ważnego polityka, z zapisem rozmów są podstawą ku temu, żeby
  • Odpowiedz
Ba - WOŚP również walczy o wymianę


@ediz4: https://sip.lex.pl/akty-prawne/dzu-dziennik-ustaw/kodeks-karny-16798683/roz-36 poczytaj czym się różni działanie na szkodę spółki, fundacji a jakie są procedury w przypadku skarbu państwa. Przestaniesz pisać o Zieleniaku i WOŚP. Podpowiedź, przy szkodzie wyrządzonej skarbowi państwa prokuratora nie czeka na oskarżenie poszkodowanego.

"...ważne, że się dzielą"

Dobrej nocy.
  • Odpowiedz
to czemu czekała aż ministerstwo zgłosi


@ediz4: pytanie jest dlaczego Ministerstwo zgłosiło dopiero po 7 dniach? a) nie zna prawa b)chciało kupczyć z oszustami i zatuszować sprawę? Podpytaj, może w HQ wiedzą. Jakbyś wiedział daj znać.
  • Odpowiedz
@StaryMadryElf: A to jest jakieś pisane prawo pod to? Wszak zapewne taki Świdnik powinien być już pozwany gdy wydał zmodernizowany śmigłowiec sokół którego wojsko nie odebrało ze względu na usterki.
Kancelaria sejmu zamawia wodę na obrady a tu cyk - jedna butelka zbita. I leci zgłoszenie do prokuratury.
Kancelaria prezydenta zamawia kartki A5 a ktoś przywozi A4. I cyk zgłoszenie do prokuratury
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@kontonr77:

nie widzę gdzie tu afera


Afera polega na tym, że adwokat Giertych Roman kolejnego swojego klienta wpakował w szambo. A wszystko przez to że 13 lat temu Kaczyński go zrobił na szaro. #!$%@?, to już chyba nawet mój teść jest mniej zawistny i pamiętliwy.
  • Odpowiedz