Wpis z mikrobloga

Hej mirki, pewnie większość ludzi ma gdzieś to na kogo głosuję, ale jako że inny "alternatywny" kandydat zaspamował pół wykopu, to ja też to zrobię. Głosuję na Szymona Hołownię.

Dajcie plusa za odwagę, bo zaraz mnie konfederaci z ASG dojadą.

#polska #polityka #wybory #wyboryprezydenckie2020 #neuropa #holownia
bylem_bordo - Hej mirki, pewnie większość ludzi ma gdzieś to na kogo głosuję, ale jak...

źródło: comment_1591036232VOuPZUX81upkPTdUOTqh3V.jpg

Pobierz
  • 39
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mrKuaku: nie no wiadomix, ja sam tutaj podawałem rozne przyklady placzacych politykow - w tym Mariana Kowalskiego JKMa i Dude xD. Co nie zmienia faktu że w każdym przypadku uważam że to krindż.
  • Odpowiedz
@Shaggy_dg: Jest katolikiem, więc może liczyć na głosy prawicy. Chce państwa świeckiego, więc jak na obecnych polityków powiązanych z KK to duży plus. Równocześnie myśli o środowisku i jest tolerancyjny, więc może liczyć na głosy lewicy. Nie jest narwany, nie chce robić rewolucji. Jak dla mnie pierwszy w historii Polski kandydat, który postuluje centryzm.

  • Odpowiedz
@2mack @peetee - jeśli myślicie, że wybranie Hołowni zakończy wojnę polsko-polską to mam dla was złe informacje. Poza PO wrogami narodu byli już np. lekarze, nauczyciele, sędziowie, celebryci i przedsiębiorcy.

Dla przeciętnego wyborcy PiSu nawet Gowin z PiSu jest wrogiem publicznym numer jeden po tym jak zablokował majowe wybory.
  • Odpowiedz
Zakładam że to katofaszysta tylko troche mniejszy, wiecej o nim nie wiem


@Shaggy_dg: mówi o rozłamie kościoła i państwa w pierwszej kolejności - wychodzi z założenia że każda instytucja ma w społeczności swoje miejsce i w tej chwili oba te organy są zdecydowanie zbyt blisko siebie.

Z tego co się wydaje jest to taki katolik w bardzo dobrym tego słowa znaczeniu - czyli wie doskonale w co wierzy i stara się nieść dobro temu światu. Sam osobiście zalozyl dwie fundacje które (jak twierdzi) ratują 40 000 osób rocznie. Potrafi zebrac i zorganizować dobrych ludzi wokół siebie i jest to jego wielka siła. Serio, facet jest do rany przyłóż i do tego cholernie inteligentny. To że jego największą winą jest głupie płakanie nad konstytucją mówi samo za
  • Odpowiedz
jeśli myślicie, że wybranie Hołowni zakończy wojnę polsko-polską to mam dla was złe informacje


@e_m_p: za to wiem że wybieranie wciąż tych samych zupełnie nie zmieni nic w tej kwestii. To tylko pogłębianie się w uprzedzeniach obu stron.
  • Odpowiedz
@bylem_bordo aha. Czyli PO 20 lat temu... ja nie zartuje xD btw facet jest straszliwie bezpłciowy. Nie ma charakteru. Jest za mało lewicowy dla lewicy i zamało prawicowy dla prawicy. Jednocześnie nie ma żadnych konkretów i 0 rozwiazań gospodarczych.
Chciałby wszystkich zadowolić a tak sie nie da.
Ja podziekuje.
  • Odpowiedz
@peetee w sumie masz racji troche. Mowimy o prezydencie, on ma byc mediatorem.

W 1 turze juz mam na kogo głosowac ale jesli jakimś trafem w 2 sie spotka z dułgopisem, to z czystym sumieniem ma mój głos
@bylem_bordo
  • Odpowiedz
@Shaggy_dg: Czy prezydent musi mieć rozwiązania gospodarcze? Od tego jest rząd. Masz rację, trochę PO 20 lat temu. Ale trzeba w coś wierzyć. Bezpłciowy - no nie wiem. Łączy dwa skrajne światy, nie stojąc z boku, tylko będąc częścią każdego z nich.
  • Odpowiedz
@bylem_bordo: nie jestem jakimś wielkim zwolennikiem Hołowni, ale pewnie też na niego zagłosuję. Na pewno nie na Dudę, a spośród reszty on przynajmniej jest bezpartyjny. Nie reprezentuje moich poglądów w 100%, ale żaden kandydat tego nie robi. No chyba, że coś się zmieni w ciągu ciągu kilku tygodni przed wyborami.
  • Odpowiedz
Trzeba zacząć zupelnie inaczej rozmawiac o polityce bo z roku na rok wciąż pikujemy w dół


@peetee: Tych, którzy w debacie publicznej roznoszą najwięcej gówna nie obchodzi jej poziom. Błędnie zakładasz, że wszyscy tak samo dążymy do zachowania standardów, merytoryki, że chcemy bronić uniwersalnych praw, że zależy nam wszystkim na sprawiedliwości. Większość chce, żeby było po ichniemu w myśl zasady, że cel uświęca środki. Czas się pogodzić z tym, że
  • Odpowiedz
Tych, którzy w debacie publicznej roznoszą najwięcej gówna nie obchodzi jej poziom. Błędnie zakładasz, że wszyscy tak samo dążymy do zachowania standardów, merytoryki, że chcemy bronić uniwersalnych praw, że zależy nam wszystkim na sprawiedliwości. Większość chce, żeby było po ichniemu w myśl zasady, że cel uświęca środki. Czas się pogodzić z tym, że politycy są tylko przedłużeniem społeczeństwa. Sami się ci ludzie nie wybierają.


@Tarec: dlatego tymbardziej uważam że tego
  • Odpowiedz
Wcześniej podziały były dużo mniej widoczne a ludzie potrafili ze sobą rozmawiać. Polaryzacja była dużo mniejsza.


@peetee: Ja pamiętam taką samą polaryzację wcześniej PZPR vs reszta.
Potem się to rozmyło w ramach wojen obozu postsolidarnościowego, a teraz znowu rządzi niepodzielnie Partia.
  • Odpowiedz