Wpis z mikrobloga

Czy zamieniając w planie OHP na PushPress będę mógł ruszyć wyniki w ohp? Od dlugiego czasu jest 82x4 i nic a nic dalej:/
Wykminilem sobie ze w pushpress w z fazie negatywnej na barki dzialalyby wieksze sily i moze OUN by cos z tym zrobił...
#mirkokoksy
  • 15
@PWRXerXes:

i ogólnie poszedłbym zupełnie inną drogą w OHP przez zwiększenie znacznie volume z akcesoriów lub i mniejsza intensywność w samym boju; po prostu dołożyć mięsa na upper body, to i OHP pójdzie, bo cieżko na niskich zakresach efektywnie robić ten bój. Ja sprogresowałem wynik w OHP w ogóle go nie robiąc, rok temu robiłem 2x85 kg, w tym 2x95
@PWRXerXes:

Nie tyle od ławki co od masy izolacji/akcesoriów. Ja bardzo mało robię bojów na trening 3-8 serie w tygodniu na bój. Reszta u mnie w treningu to asysty/izolacje. Jeśli jesteś silniejszy od A do Z na każdej płaszczyźnie to nawet bez katowania bojów podniesiesz więcej. Tutaj na tagu @IntruderXXL przykładowo raz tylko na kilka msc robi 1 RM w wersji podstawowej i ciągle dokłada kg do totala. To też jest
@PWRXerXes:

OHP to nie siła tylko barków, ale czworobocznego oraz tricepsa również. Także np. łapiąc w OHP stosunkowo wąsko sztangę osiągniesz profity w trenowania mocno tricepsa jak i czworobocznego.

JM press
Skull crushers prostą sztangą do brody/ust/nosa
Tate press
Dirty 30's
Dipsy
BP CG

Te najbardziej lubie na triceps. Jeśli chce się skupić na upper back to podciągania młotkowe lub wiosła prowadzone bardziej w płaszczyźnie pionowej lub neutralnym chwytem np. Krok