Wpis z mikrobloga

Drodzy mircy. Chciałbym zakombinować pewną małą rzecz z #arduino. Od strony programowej mam ogarnięte ale mam problem od strony sprzętowej. Otóż na wyjściu Arduino jest 5v a element którym ma sterować pracuje na 12v. Ten element to elektrozawór do wody. Co muszę umieścić pomiędzy wyjściem z arduino a elektrozaworem aby wzrosło napięcie z 5 do 12v? Czytałem o mostku H. Ale nie wiem czy nada się do elektrozaworu?

#arduino
  • 22
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ciekawskie_jajo: Może zasilacz ma wystarczającą wydajność prądową, może i jest odpowiedni napięciowo. Z tą wiedzą może mógłbym coś pomóc, ale jak widać 6 razy zapytać to mało. Widać chyba nie potrzebujesz pomocy, bo wiesz lepiej. Nara
  • Odpowiedz
  • 0
@lukaszw_: może moim zdaniem nie jest to istotna informacja? Ale jeśli uważasz, że jest istotna to zaproponuj rozwiązanie problemu? Np. biorąc zasilacz o takich parametrach, dodając coś tam, będzie ok. Tak jak pisałem w pierwszym poście. Niestety nie jestem na tyle zapoznany z tematem aby rozwiązać ten problem samemu. Stąd pewnie nasze niezrozumienie się. Bądź dobrym mirkiem a nie obrażalską primadonną. ()
  • Odpowiedz