Wpis z mikrobloga

Mam 32 lata, zero łysienia czy zakoli, włosy bardzo gęste i to się chyba już nie zmieni. Fryzjerki mnie zawsze chwalą xD Ale zarost mam bardzo kiepski, w sumie mój ojciec ma gorszy ode mnie xD Mój dziadek ze strony ojca też miał słaby i stryjowie też. Rodziny ze strony matki nie znam zbytnio ale raczej dziadek miał trochę mocniejszy i wujek chyba też. Nie jakiś super, ale lepszy niż mężczyźni ze strony ojca. Czyli geny do brody kiepskie.

Czy minoxidil, loxon lub inne środki nawet jak działają to czy nie mają wpływu na wypadanie włosów z głowy? Nie wiem, może głupie pytanie.
Wiem, że kuracja trwa ok. 2 lata, czy jak udałoby mi się wyhodować brodę to żeby to podtrzymać to muszę cały czas brać te środki?

Bo w sumie jak mam ryzykować utratę włosów dla brody która zniknie mi po roku bo nie biorę tych środków to jednak podziękuję.

#minoxidil #broda
  • 15
@ewakuacja_z_europy: Minoxidil może powodować (w rzadkich przypadkach) wypadanie włosów z głowy, gdy stosuje się go na zarost. Ale włosy odrastają na nowo. Minoxidil przyśpiesza cykl życia włosa. Zawsze jakąś mała ilość wchłania się do krwioobiegu i działa na całe ciało.

Macie wszyscy gęste włosy i słabe zarosty, bo jedno jest ściśle powiązane z drugim. Hormon dihydrotestosteron odpowiada za porost włosów na twarzy i reszcie ciała, ale powoduje też jednoczenie wypadanie włosów
@ewakuacja_z_europy: Efekty są, ale bez szału - sprawa indywidualna. Zaczynałem z w miarę dobrym zarostem.

Włosy na głowie mi wypadają, ale chyba jeszcze w granicach dziennej normy (50-150 włosów dziennie). Ogólnie mam rzadkie włosy i zakola. Biorę też suplementy które zwiększają poziom DHT.