Wpis z mikrobloga

@prawa_reka_sorosa: ponieważ przyjęło się, że małżeństwo to związek kobiety i mężczyzny i jest tak napisane m.in. w naszej konstytucji.

Ja jestem przeciwny małżeństwom par homo i adopcji przez nich dzieci, ale związki partnerskie popieram.
To nie ma nic wspólnego z homofobią czy co tam ktoś sobie wymyśli, a jeżeli ktoś tak uważa, to niestety ale ma coś z głową.

I nie, nie jestem prawakiem jakby ci coś przyszło do głowy.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Neubert: wczesniej osoby homoseksualne byly zmuszane do normalnego malzenstwa (probowano leczyc, przekonywac itp. Itd.) co skutkowalo rozmnozenie tychze osobnikow, nawet wbrew wlasnej woli. To byl blad, nalezy dążyc do eliminacji, a nie prób prostowania.

Oczywiscie nie siłą, ale w taki sposob aby sie jeszcze z tego cieszyli ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
ponieważ przyjęło się, że małżeństwo to związek kobiety i mężczyzny i jest tak napisane m.in. w naszej konstytucji.


@technojezus: Nie "to" a "jako". Oznacza to jedynie tyle że konstytucja zapewnia szczególna ochronę takim małżeństwom. Nic więcej.

To nie ma nic wspólnego z homofobią czy co tam ktoś sobie wymyśli, a jeżeli ktoś tak uważa, to niestety ale ma coś z głową.


@technojezus: Gdyby to nie miało nic wspólnego
  • Odpowiedz
Gdyby to nie miało nic wspólnego z homofobią, to potrafiłbyś w racjonalny sposób wytłumaczyć dlaczego jesteś przeciwko tym rzeczom.


@prawa_reka_sorosa: no nie ma i ci wytlumaczylem. Zresztą jako ciekawostkę ci ppwiem, że są i osoby z kręgu KO co mają takie samo zdanie na ten temat co ja.

Małżeństwo to zwiazek kobiety i mężczyzny i nikt normalnemu człowiekowi nie wmówi inaczej. Związek partnerski tak, ale nie małżeństwo.

Lewica dalej tego
  • Odpowiedz
Tak trudno zrozumieć, że wiekszosc ludzi obojętnie czy z lewej czy z prawej jest przeciw nazywaniu tego małżeństwem?


@technojezus: No tylko ze nie jest. Z roku na rok poparcie dla małżeństw oraz związków partnerskich rośnie.

Przecież jestem za związkami partnerskimi ¯_(ツ)_/¯ , a po drugie z tego co czytam to się praktycznie niczym nie różni od małżeństwa, tylko jakimiś
  • Odpowiedz
Skoro nie ma żadnej różnicy, to dlaczego aż tak bardzo jesteś temu przeciw?


@prawa_reka_sorosa: małżeństwo mam nadzieję, że już zrozumiałeś

A czemu nie? Skoro istnieje już instytucja i podstawy prawne to dlaczego ich nie
  • Odpowiedz