Wpis z mikrobloga

Mam pytanie do #weganie ponieważ zastanawiam się nad pewnym biznesem, którym moglibyście być mocno zainteresowani. Otóż mam kolegę weganina, z którym rozmawiałem i okazuje się, że on i wielu mu podobnych wcale nie tęskni za mięsem ale najbardziej tęskni za nabiałem - szczególnie serem żółtym ale też jogurtami i samym mlekiem. Wegańskie zamienniki tych produktów są po prostu niedobre a taki serek na wegańskiej pizzy byłby super. Dopytałem dlaczego weganie nie używają mleka zwierząt i dowiedziałem się, że to dlatego, iż nie da się z żadnym zwierzęciem dającym mleko zawrzeć umowy na podstawie, której to zwierze byłoby świadome swoich usług i nie byłoby wyzyskiwane tym samym przez człowieka. Kolega stwierdził, że gdyby udało się taką umowę zawrzeć z krową i ona by dawała mleko za jakąś zapłatę i byłaby to jej świadoma decyzja to by tak pozyskane mleczko zjadł.

Tutaj zaświeciła mi się lampka, że przecież można wykorzystać kobiety w ciąży, które za zapłatą świadomie decydowałyby się oddać swoje mleko. Mleko takie byłoby z punktu widzenia ideologi wegańskiej jak najbardziej ok do spożycia.

Poczyniłem nawet pewien research i pozyskałem mleko kobiece od kilku kobiet. Udało się to mleko pasteryzować metodą UHT i jest całkiem smaczne. Mój inny kolega dysponuje niewielkim zakładem przetwórstwa mleka i tam robiliśmy te eksperymenty. Udało się też wyprodukować kobiecy jogurt naturalny i ser w typie goudy.

Teraz pytanie do wegan - czy bylibyście zainteresowani takim produktem?
No i pytanie do kobiet czy byłybyście zainteresowane sprzedażą swojego mleka - cena za jedno "dojenie" - porcja taka jak podczas jednego karmienia to około 30 - 35 zł (to górna granica dla której osiągniemy sensowną cenę przetworów takiego mleka a nie będzie ona niska niestety i to jest największa wada poza wszystkimi zaletami takiego "dojenia kobiet")

Z szybkiej analizy i konsultacji z kolegą który zarządza swoją przetwórnią wychodzi, że

Karton 0.5l mleka UHT kobiecego sprzedawalibyśmy za około 50zł - tak wiem, że dużo - ale to prawdziwe mleko nie żadne zamienniki, których wam tak brakuje weganie

Jogurt 150g - 25zł

kg sera w typie goudy - 190zł

Dajcie znać co o tym myślicie bo kolega z przetwórnią jest bardzo napalony i chciałby zacząć produkcje szybko.

#weganizm #weganie #vegan #biznes #ser #mleko
  • 10
@lagrande: xD ale kwikłem, nie no biznes spoko, ale podejrzewam, że więcej zboczuchów się na to napali niż wegan

Ta argumentacja wegan jest trochę głupia i pierwszy raz się z nią spotykam, zazwyczaj mówią. że żeby krowa dawała mleko to musi zajść w ciążę i urodzić cielaka, który jest zabijany od razu jeśli jest męskim cielakiem, no i generalnie odstawianie cielaka to stres. Przy czym należy zaznaczyć, że jedna krowa w