Wpis z mikrobloga

Zawsze mnie śmieszą akcje typu: "Kupuj p*lskie!"

Po co? Ja mam płacić więcej, żeby Janusz kupił niemiecki samochód, szwajcarski zegarek i zatrudnił więcej Ukraińców na czarno? Niech się #!$%@? xD

Nawet mleko kupuję austriackie, 4,80 zł za litr ale mam spokój sumienia, że nie wspieram #januszebiznesu.

A jak kiedyś pracowałem w januszexie to wyniosłem towaru na 40 tysięcy w ciągu 3 miesięcy xD. Tfu.

#polska #praca #pracbaza #gospodarka
  • 35
  • Odpowiedz
Społeczeństwo się dorobiło, powstały bogate firmy, to i stać ich teraz na takie pensje :)


@juma777: To w Polsce to dorabianie trwa 25 lat xD. I jakoś nie widać, żeby smieciowki i minimalna pensja była rzadkością.
  • Odpowiedz
@przemianawdzika: no nie trwa, bo ludzie kupują niemieckie w lidlu a nie polskie. Wielka montownia Europy z zawistnymi robolami co się szprycują do mleka za 4,80 nigdy nie będzie potęga gospodarczą :)
  • Odpowiedz
@juma777: + dostali hajs z planu Marshalla, ale zgadzam się co do joty, Orlen musiał zmieniać logo żeby kojarzyć się z niemiecka marka bo inaczej nikt w DE nie chciał tam paliwa kupować. Niemcy to mądry naród - nie każdemu by się udało odbudować po dwóch przegranych wojnach światowych
  • Odpowiedz
@KaMaTwo: wiadomo ze czynników dzięki którym Niemcy maja mocna gospodarkę jest wiele (w końcu to skomplikowana rzecz), ale mentalność patriotyzmu gospodarczego jest u nich zauważalna (chociaż u młodego pokolenia już trochę zanika).
  • Odpowiedz