Wpis z mikrobloga

Co sądzą wykopki o kupnie samochodu od rodzinki? XD
Mają stosunkowo fajnie wyglądająca bete ale nie bardzo znam się na mechanice. W czwartek jadę do znajomego znajomego co podobno siedzi w buniach żeby ją obejrzał. Sami mi się przyznali że dali za 11 i za 11 chcą ją puścić mi xD. Imo trochę #!$%@? zachowanie xD.
E46 2004 rok 1.8 benzynka.
Z familią niby relacje dobre ale nie wiem czy w interesach nie #!$%@?ą na minę xD. Bo po pytaniu czy coś trzeba w niej robić to usłyszałem że sprężyny tylko od amortyzatorów xD. Nie chcę się później do nich zrazić jak coś tam się będzie #!$%@?ć xD.
#motoryzacja #bmw
  • 61
@acapulco: Tak to zabrzmiało.W każdym razie tak samo potraktuj kupno od znajomych/rodziny jak od obcego.
Zdarzyć się może,że ani oni ani mechanik u którego było ostatnio auto nie wiedzą o danej usterce więc dobrze sprawdzić sobie u niezależnej osoby na własną rękę.No i po znajomych wiem,że ludzie jednak potrafią kłamać bezczelnie,że auto igła mimo że się dobrze znacie,a bliższej jej osobie już dawno mówił/a ze auto to gruz musi sprzedać zanim
@Harmonia wspominając o rodzinie w ogóle nie chodziło mi o kwestie obniżania ceny czy coś ale faktu że ty im zaufasz a oni Cię #!$%@?ą bez mrugnięcia mimo dobrych relacji xD trochę przykry obraz ale nieufny ze mnie #!$%@? xD
@Mr-Right w takim razie źle zabrzmiało bo nie chodzi tutaj w ogóle o hajs a może ktoś miał przygodę właśnie kupna od rodziny. Średnio ufna ze mnie osoba w dodatku niezbyt ogarnięta w motoryzacji. Wiadomo że też mogą o czymś nie wiedzieć. Albo wiedzieć i "zapomnieć" xD
@acapulco: Jak podoba Ci sie to umów się z kimś kto zna sie na furach albo od firmy weź. Sprawdzą Ci co i jak, rodzina tobie ufa napewno dadzą sie przejechać kawałek a wtedy można zobaczyć czy #!$%@? olej i jak sie trzymają amory itp.
@lubie-solnik: No widzisz,to działa w dwie strony.Jesli wg. Ciebie sprzedanie rodzinie,komukolwiek danego przedmiotu,który jest wart swojej ceny to cebularstwo/januszowanie i walenie w #!$%@? to jesteś po prostu głupi i sam jesteś januszem bizensu.Jeśli auto jest warte ceny i nie ma innych powodów do jej obniżania to wystarczająco miłe będzie z ich strony ewentualne danie pierwszeństwa do zakupu dla OP'a przy wyborze kupca w przypadku,gdzie kilka osób bedzie zdecydowane na zakup w
@Ruski_Haker w czwartek właśnie jadę do kumpla znajomego żeby się jej przyjrzał. Pytałem co tam robił ostatnio co bym ja musiał zrobić. To amory tył są nowe. Olej za 8 tysięcy wymienić. Opony nowe. Z tego co wspominał. Silnik niby igła. Chodził równo a nie wiem jak inaczej mógłby go sprawdzić. Martwi mnie tylko jedna rzecz że przy wrzucaniu jedynki ja postoju odgłos jakby ktoś w bęben #!$%@?. W mojej polówce też
@acapulco: Daj w #!$%@? i zobacz czy dymek leci w lusterku (olej w spalinach) i czy nie #!$%@? olejem, ale nie przy rodzince ( ͡° ͜ʖ ͡°)
A co do tego dziwnego dźwieku w skrzyni to w sprawnej furze coś takiego nie powinno występywać.
Sami mi się przyznali że dali za 11 i za 11 chcą ją puścić mi xD. Imo trochę #!$%@? zachowanie xD.


@acapulco: zależy jak ktoś kupi za 11k, ogarnie jakieś droższe rzeczy, które jeszcze posłużą nowemu właścicielowi czy np zainwestuje w LPG jak najbardziej można wołać nawet więcej. Co innego jak zrobiło się tylko bieżące naprawy tego co już trzeba było robić.
Problem z tym, że chyba nie zdają sobie sprawy