Wpis z mikrobloga

#programowanie #python
Pytanie. Ile mniej wiecej czasu (godzin) trzeba poswiecic na nauke jezyka, zeby dojsc do poziomu umozliwiajacego znalezienie zatrudnienia w firmie? Jestem noobem. Mam 31 lat i wpadlem na pomysl, ze zostane programista.. Polecacie jakies kursy, strony, tutoriale. Co taki noob powinien wiedziec? Jak zaczac, gdzie szukac informacji?
  • 17
@kamol999: Przeszukaj najpierw tag, bo bycie programistom to szukanie odpowiedzi, a podobne pytanie zadawane jest raz w tygodniu.

Nie ma magicznego czasu, jaki wystarczy, wszystko zależy od Ciebie, czasu i umiejętności. Jak będzie Ci "ciężko" wchodzić, to czas się wydłuży.

Skoro linkujesz Python to polecam automatetheboringstuff.com/
"Noob" powinien zaczac od nauki wpisywania pytan w wyszukiwarke, jako osoba uczaca sie programowac bedzie to robil czesciej niz pisal kod ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@zarev: Zawsze to powtarzam. Jeśli zadajesz to pytanie na wykopie/fb/innym portalu, zamiast wpisać to w wyszukiwarkę, to powinna zapalić się pierwsza lampka ostrzegawcza.
@zarev: Moj pomysl na nauke programowania pojawil sie 15min temu. Nie licze na nic. Ot z czystej ciekawosci zaczne sie tym bawic. Takich pytan jest mnostwo i oczywiscie moglbym poszukac odpowiedzi. Wiedzialem jednak, ze jest tu tylu programistow, ze i tak mi odpowiecie co trzeba ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@kamol999: Świetnie! Moim zdaniem najlepszym sposobem na zostanie programistą jest dryf w kierunku IT. Ja pracuje w Autodesk i na codzień współpracuje z inżynierami po mibm, musisz szukać takich firm właśnie gdzie IT łączy się z twoją specjalizacją. Następnie dowiedzieć się jakiego języka używają ci programiści i próbować się go nauczyć, i w dalszym kroku wkręcić do ich działu.
@kamol999: Pracuje nad testowaniem programu Fusion, tworze automatyczne testy do jego obliczeń. Tacy inżynierowie jak ty opisują że powiedzmy klocek po zgnieceniu ma mieć określone wymiary, w każdej kolejnej wersji Fusion nasz program przeprowadza takie wgniecenie i sprawdzamy czy wszystko się zgadza. Z jakiego miasta jesteś?