Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
Pracuje na budowie jako inż bud i pracodawca nie chce mi zapewnić obuwia ochronnego. Jak powiem że w takim razie mogę być w biurze ale na budowę nie wyjdę to łamie kodeks pracy? Wiem że oni powinni zapewnić obuwie ale nie wiem co w wypadku kiedy tego nie zrobią. Jestem na umowie o pracę na okres próbny. Swojego nie kupię bo o ekwiwalencie mogę pomarzyć. #praca #pracbaza #budownictwo
  • 45
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@NaAdanosa: tzn czekałem dwa tygodnie, miały być, dzisiaj się dowiedziałem że mają zwyczaj na okresie próbnym nie kupować.. To powiedziałem że od jutro na budowę nie wyjdę bez obuwia ochronnego.. Chyba mam prawo do tego w takiej sytuacji. Firma jest niestety paskudna jeśli chodzi o wszelkie przepisy..

Pracowałem w kilku firmach nigdy problemu nie było, tutaj nie chodzi o kasę za buty ale stosunek do mnie.
@Wirtuoz No i co chcesz z tym zrobić? Zgłosić do PIP? Nie wyjdziesz na budowę, masz do tego prawo, oni dadzą wypowiedzenie i tyle. Co innego gdybyś był na umowie o pracę na czas nieokreślony, to musieliby podać powód wypowiedzania
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Najlepsze ze 100 czy 200zl za buty to jest śmieszna kwota podług kosztów jakie ponoszą zatrudniając mnie, skąd się bierze takie podejście w firmach :/
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Wirtuoz: jak ci dc butów nie chcą dzisiaj, to jutro nie dadzą pensji. To jest ich psi obowiązek... Ale musi wynikać z ORZ, planu BiOZ itd
@jarezz: generalnie to jest plac budowy, plan bioz jest i na pewno jest w nim mowa o butach ochronnych, kamizelce, kasku etc, to są PODSTAWY

Co do wynagrodzenia, to dokładnie to samo myślę, że zaraz usłyszę, że na okresie próbnym mają "zwyczaj" nie wypłacać pensji. No nic, zobaczymy 10., mam UoP, więc teoretycznie powinni wypłacić bez gadania. Najwyżej zostanie sąd.