Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
Pracuje na budowie jako inż bud i pracodawca nie chce mi zapewnić obuwia ochronnego. Jak powiem że w takim razie mogę być w biurze ale na budowę nie wyjdę to łamie kodeks pracy? Wiem że oni powinni zapewnić obuwie ale nie wiem co w wypadku kiedy tego nie zrobią. Jestem na umowie o pracę na okres próbny. Swojego nie kupię bo o ekwiwalencie mogę pomarzyć. #praca #pracbaza #budownictwo
  • 45
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Wirtuoz: masz UoP więc sąd pracy zawsze jest. Pamiętaj, że jest darmowy do chyba 50k PLN. Później musisz wpłacać zabezpieczenie

Co do butów... Stadion narodowy w Wwa oficjalnie jest placem budowy... Tymczasowo oddanym do użytkowania. ORZ w Twojej pracy musi wymagać obuwia ochronnego. Później BiOZ jak nie ma tego w ORZ. A jak nie ma w jednym j drugim to w airmxach możesz pracować. Czasem plac budowy to położenie kafelek.
  • Odpowiedz
@jarezz: przeglądałem bioz pod innym kątem szczerze mówiąc, ale to jest budowa "apartamentów" kilku kondygnacyjnych, w każdym razie jest to stan surowy jeszcze i wszędzie walają się szalunki, sklejki z gwozdziami etc, ogólnie bajzel.. na pewno obuwie na tym etapie jest wymagane w biozie bo to normalna budowa pełnoprawna

tak sie sklada ze od dwoch tygodni latam w air forcach i mi ich juz szkoda to raz, dwa maja sliską
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Wirtuoz: mi chodzi tylko o to, że jak na papierze nie masz obowiązku noszenia obuwia s1, 2 czy 3 to nie masz podstaw żeby je dostać. Moiwe Ci jako #bhp co nie jedno już widział.

To, że np. S3 jest norma w firmie od sso, to nie znaczy, że będzie gdzie indziej. Sprawdź orz na swoje stanowisko (musiałeś podpisać przy zatrudnieniu i podpisać) i BiOZ budowy (podpisałeś zapoznanie
  • Odpowiedz
@Wirtuoz, może i da, jak im karę przyjebią... Wiej stamtąd szybciej niż mrugasz, szkoda zdrowia na #!$%@?ów, a mniemam, że jeszcze z pół wieku tyrania przed tobą. Oszczędzaj energię, mirku.
  • Odpowiedz
@Wirtuoz, ALLELUJA I DO PRZODU! Jak dasz wyruchać się teraz, to potem będzie im łatwiej to powtórzyć. Nie daj się #!$%@?. Wołaj z nowej roboty, wołaj, jak ta kloaka rozwinie się. #!$%@?ńcy tylko by oszczędzali na pracownikach.
(°° uszy do góry, pewnie jeszcze wielu będzie próbowało, dzielności!
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@gdziemieztym: @jarezz: @piezometr: @Klonky: @taktoto: @NaAdanosa: @krzykrzy1995: @taktoto: @mateusz-bogacki: @InterferonAlfa_STG:

Dostałem informację, że jutro albo pojutrze będę miał buty i uwaga, kurtkę. Tak więc pójście va bank się opłaciło. I tak szuka czegoś innego, ale póki co przynajmniej mam jakieś źródło dochodu. A teraz w budownictwie kubaturowym niestety jest przestoj w nowych
  • Odpowiedz