Wpis z mikrobloga

@sylwester-stallone: trochę zaczyna mnie niepokoić ten trend, gdzie co poniektórzy introwertycy zaczynają podważać introwertyczność u mniej przystosowanych społecznie introwertyków. Domyślam się, że to próba odcinania się od trolli działających między innymi na tagu #przegryw, ale mimo wszystko obrywają rykoszetem osoby, którzy nie wyciągają swoich brudów na forach.

A co do autora to podejrzewam, że bliżej mu do ambiwertyka i on nawet nie zdaje sobie z tego sprawy.
@lim0: ludzie z zaburzeniami schizoidalnymi też niekoniecznie muszą być aspołeczni, przynajmniej na płaszczyźnie zawodowej czy rodzinnej. Mocno polecam "Okruchy Dnia" z Anthonym Hopkinsem, nie kojarzę innego filmu gdzie dobitniej odwzorowano tego typu osobę i w jakiej roli społecznej się ona odnajduje.
Swoją drogą ciekawi mnie dlaczego tak mało się mówi o tego typu zaburzeniu skoro według niektórych badań może dotykać ono nawet 7% populacji.


@lim0: Myślę, że te 7% osób prędzej podpada pod tzw. osobowość z cechami schizoidalnymi/charakter typu schizoidalnego. To nie do końca to samo co osobowość schizoidalna, która sama w sobie jest 100% zaburzeniem psychicznym - tak mi powiedział psycholog u którego parę miesięcy temu robiłem badania osobowościowe.

Obydwa typy