Wpis z mikrobloga

@Kaczypawlak @LebronAntetokounmpo
Profesor historii z Gdańska bodajże, taki co głosuje na PiS, ale się nie cieszy. Co ciekawe, niemal każdego dnia mocno masakruje Wiadomości TVP, a redaktorów nazywa "gebelsiątkami". Niegdyś bardzo popularny komentator internetowy, teraz chyba mniej.
  • Odpowiedz
@Wyrelworelowany bo jest wiele zmiennych i jako osoba która sprzedawała te panele przez parę lat powiem Ci że jeśli Ci się zwraca po 3 latach to byłbyś chyba rekordzistom wśród zrealizowanych przeze mnie inwestycji
  • Odpowiedz
@ruchliwy: @markov90: Są miejsca w kraju, gdzie są dodatkowe dotacje, chociażby od Unii. Wujek mieszka na wsi, był u nich właśnie taki program i zwrot z inwestycji też wychodził w okolicy 4 lat. Na ponad 200 domów zainstalowało to sobie 3 xD A potem narzekają, że bieda i "rząd daj".
  • Odpowiedz
@ruchliwy pytam bo widzę się znasz :) Moi teście 60+ chcą też sobie założyć fotowoltaike. Głównie dlatego że ich syn ma taki mini warsztat gdzie wykonuje zlecenia, więc twierdzą że dzięki temu zaoszczędzą na prądzie(wiadomo, warsztat, maszyny typu piła, swoje może zużyć). Ma to sens?
  • Odpowiedz
@ruchliwy: Ale ja nie twierdze, ze dotacje są takie fantastyczne i wolnorynkowe, chodzi mi tylko o krótkowzroczność ludzi, którzy postawieni przed świetną okazja wciąż ja olewają. No chyba, że uznamy, że brak skorzystania z tego był jakąś formą protestu przeciw takim dotacjom, no ale już bez żartów.
  • Odpowiedz
@gierary_hir w firmach jest to bardziej efektywne gdyż energia słoneczna jest zużywana na bieżąco ale jest tyle zmiennych że nie da się odpowiedzieć konkretnie na to pytanie. Ogóle rzecz biorą fv ma sens, prawdopodobnie w perspektywie paru lat to się zwróci. Ale ile procent jak długo ile kosztuje to musiałbym to zobaczyć
  • Odpowiedz
@marcelus:
<bądź naukowcem w pl
<narzekaj na niskie zarobki
Niskie zarobki w pl są oczywistością, dlatego większość łapie się innych prac jak własna firma/gabinet, wykładanie w innych ośrodkach. Jakby chciał więcej hajsu to zachód stoi otworem, chyba że się nie nadaje. W Pl naukowo to można pracować chyba tylko z pasji albo ze strachu przed wyjazdem w inne miejsce
  • Odpowiedz