Wpis z mikrobloga

Hejo, Mirki mam do sprzedania lapka, tzn. zastanawiam się nad sprzedażą ponieważ chciałbym przejść na coś mocniejszego, tutaj moje pytanie, obecny laptop ma niecałe dwa lata (20 miesięcy) do gier używany był bardzo sporadycznie, głównie to prace biurowe, całe swoje życie podpięty do zasilania, stan bardzo dobry jak na swój wiek, specyfikacja: ASUS FX503VM-E4087T i5 7300HQ 16GB 1TB+120S GTX1060 6GB W10
Czy 2700 zł jakie bym chciał za niego jest ceną osiągalną?
#laptopy #pc #komputery #asus #gaming #pcmasterrace
  • 7
@Wucash86: Tylko na allegro z ładnymi zdjęciami i bajeranckim "gamingowym" opisem.
Osobiście wyceniłbym go bardziej na okolice 2000zł.
i5 7gen znacznie słabsze niż 8gen i wyżej, gwary już prawie nie ma, a i za 3,6k można mieć nówkę Asusa TUF A15 z R4600/1650Ti
@babicz99: Dzięki Mirku, szanuję za rzeczową odpowiedź :) zmyliły mnie ceny na olx za taką samą a nawet słabszą specyfikacje po 3000 zł. Przy okazji zapytam, bo widzę że znasz temat, poleciłbyś coś do 8k z 17' 144hz żeby urwało mi dupę jak odpalę jakąś grę raz w miesiącu? (σ ͜ʖσ)
Bardzo, bardzo mocno odradzałbym kupno lapka za 8k.
Sensowniej jest kupić stacjonarkę za 5k ( i będzie sporo mocniejsza od lapka za 8k) plus do transportu ultrabook za 3k. Za 5k złożysz stacjonarke z R3600/RTX2070 plus monitor 2k z wysokim odświeżaniem oraz np matebooka 14' / Vivobook z R4500U.
Sens gaminogowym laptopów moim zdaniem obecnie kończy się na kwocie 4-5k gdzie w środku masz AMD 4 generacji z 1660Ti/2060 i rozdzielczość FHD.
@babicz99: hmm przez chwilę zastanawiałem się nad stacjonarnym, jak już odpalę jakąś grę to i tak zazwyczaj wyświetlam obraz przez TV. Można tak wydajny sprzęt upchnąć w obudowę mini ATX? zależy mi na jak najmniejszym rozmiarze.
@Wucash86: Zdecydowanie można w mini ATX i mocno radzę iść w daną stronę.
To nawet lepiej jak masz TV, nie będziesz musiał kupować monitora i jest więcej pięniążków na podzespoły czy po prostu odłożenie na coś innego.
Druga sprawa jest taka, że stacjonarka za 5k procentowow nie straci tyle na wartości co laptop gamingowy za 7-8k.