Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
Zadzwonili dziś do mnie z ofertą pracy i teraz się zastanawiam skąd wgl mieli mój nr telefonu? Jak go nigdzie nie używam w pracy zawodowej i pilnuje się by go nigdzie niepotrzebnie nie udostępniać.
Mogę raczej wykluczyć że udostępnił go pracodawca więc musiał mnie jakiś współpracownik sprzedać XD
W sumie miłe uczucie kiedy to pracodawca się o mnie stara, a nie nie odwrotnie 8]
Nie wiem jeszcze czy przyjmę bo bym musiał założyć JDG a nie wiem czy chce mi się z tym wszystkim #!$%@?ć. Stąd pytanie pytanko do osób z JDG - dużo jest z tym #!$%@??

#pracbaza #tyrka #dzialalnoscgospodarcza
  • 10
@cluer zależy co robi. Przy odpowiedniej formie jdg można cuda robić. Tylko to musi być specyficzna działaność. Ja tak kiedyś wychodziłem netto prawie 2k miesięcznie więcej niż moi koledzy po fachu na uop( ͡° ͜ʖ ͡°)

@bogdan-chwast-REBIRTH wydaj trzy stówy i idź do dobrego doradcy podatkowego (byle nie do księgowego ;) ). W kwadrans dowiesz się więcej niż na mirko przez rok.
Może łapiesz się na jakąś fajną
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@bogdan-chwast-REBIRTH: bierzesz np. Infakt i ci ogarniają za 150 zł miesięcznie.

@MojWlasciciel: biuro księgowe bierze na siebie odpowiedzialność w razie błędu przez nich.

Jak zaczniesz sam kombinować obchodzenie podatków i US zakwestionuje to kto odpowie za to? Sam będziesz płacił. Co najwyżej możesz więcej nie polecić doradcy.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@MojWlasciciel: przykładowo IP Box żeby płacić 5% zamiast 19%. Ale to US może zakwestionować i trzeba zwracać różnicę z odsetkami.

Bo jeśli chodzi o formę opodatkowania i podstawowe rzeczy jak np. czy liniowy, czy ryczałt, czy płatnik VAT to każde biuro księgowe powinno pomóc policzyć co się bardziej opłaca.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@MojWlasciciel: ale właśnie o to chodzi. Doradca podatkowy powie ci: weź IP Box, bo mniejszy podatek, a ryzyko małe. Nie wie co zrobi rząd ani nie bierze odpowiedzialności. Potem samemu będzie trzeba spłacać.

Biuro księgowe ostrożniej poleca takie rzeczy, bo wie, że potem będzie musiało spłacać ze swojego ubezpieczania.