Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
Wybrałam następujące zadanie jako pierwsze :
c) Posadź w ogrodzie/na balkonie/ w doniczce na parapecie jakąś roślinę - kwiat, zioła, papryczki czy co tylko sobie wymyślisz!

Tylko proszę mi powiedzieć czy oni może zostać zaliczone?
Postanowiłam posadzić mango. Myślałam że się po prostu wkłada pestkę do ziemi i będzie rosło. Jednak internet mówi żeby wcześniej pestkę moczyć 2-3 tygodnie.
Wrzucam zdjęcia (w komentarzu) etapów przygotowywania pestki mango do wsadzenia w ziemię. Mogę wrzucić foto jak wykiełkuje (o ile wykiełkuje) ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#mirkowyzwanie #ogrodnictwo #rosliny #owoce
Amestris - Wybrałam następujące zadanie jako pierwsze :
c) Posadź w ogrodzie/na balko...

źródło: comment_15901509572achp7udRvWExZ1c562zid.jpg

Pobierz
  • 26
  • Odpowiedz
@Qullion: ja wychodowałem 2 mango z pestki (na 5 podjeść, 3 zgniły).
Jedno poszło prosto do ziemi, a jedno wcześniej do wody (tylko wyczyściłem pestkę tak jak Ty na pierwszym zdjęciu, nie otwierałem jej).
Tak wyglądało przed wsadzeniem do ziemi. Do ziemi poszło już tylko miękkie ze środka, skorupka łatwo zeszła i wylądowała w koszu.
auczak - @Qullion: ja wychodowałem 2 mango z pestki (na 5 podjeść, 3 zgniły). 
Jedno...

źródło: comment_15901713923tlJW4ncDvEP2HrRk8MHDF.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@auczak: moje wygląda teraz podobnie. Na 4 podejścia wszystkie wykiełkowały, jedno ma teraz 3 piętra, jedno wychodzi z ziemi, a 2 padły w tamtym roku, za dużo wody, przestawianie, za mało słońca i nie ma.
Zawsze wyciągam nasiono i do ziemi, a potem podlewam i czekam
  • Odpowiedz
@Qullion: Chciałem zawołać OPkę :) Ale skoro już się odezwałeś to proszę o zdjęcie :)
Moje pierwsze też zdechło po ok. roku, ale też raczej z mojej winy (za mało wody, brak nawozu po wyczerpaniu startowego z ziemi). To dużo ładniej rośnie, szczególnie od kiedy przestawiłem je na bardziej nasłoneczniony parapet.

@Amestris jeśli jesteś zainteresowana to wyżej napisałem jak ja sadziłem mango. Życzę powodzenia. Mango są bardzo ładne i zaskakująco szybko
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@auczak: o kurcze. No ją już niestety wyjęłam z pestki, ale włożyłam do wody coby jakiś pęd wyszedł bo będzie przypał jak złą stroną wsadzę w ziemię XD

A co do ziemi to zwykła uniwersalna będzie ok?
  • Odpowiedz
@Amestris: ze 2 miesiące, ale tu trzeba rozróżnić porę roku. Większość roślinek co mam nie wykiełkuje przez kilka miesięcy aż do naszej wiosny, więc najlepszy efekt jest gdy wsadzisz pestkę na wiosnę.
  • Odpowiedz