Wpis z mikrobloga

Mirki może ktoś podpowie
Chciałem wymienić płyn hamulcowy w skuterze Honda S-wing 125 on ma Combined ABS
Chyba układy są połączone.

Zaczałem od przodu, zalożyłem węzyk na odpowietrznik, ojciec popuscil odpowietrznik troszkę poleciało... ale klamka mi nie wpadła tylko twarda była... pompowałem tak trochę ale nie wiele z tego wynikało.Zakręciłem zbiorniczek przedni.Pompowałem jeszcze trochę klamką, i chyba zrobiłem jakieś cisnienie bo mi pociekło przez zbiorniczek zakrecony juz. (tam chyba przez ten odpowietrznik zbiorniczka)

Dałem sobie spokój, naciskam klamkę tył a ona mi wpadła..., po odkręceniu zbiorniczka tył był pusty... nie mam pojęcia gdzie ten płyn uciekł.Zapowietrzył się tył, na tyle normalnie już płyn można było przelewać przez odpowietrznik i tak zlałem caly stary i trochę nowego przetoczylismy przy odpowietrzaniu, Z tym, że klamka nie jest zbyt twarda ... za miekka jest i za bardzo można ją ścisnac.

Może ktoś podpowiedzieć jak to teraz wszystko odpowietrzyć dobrze ?
Przód jest twardy jak był, (tylko dlaczego nie mogę spuścić płynu przez odpowietrznik )

Nie znalazłem dokładnego manuala, jedynie taka instrukcja.A w sprawie odpowietrzania zapraszaja do dilera :D

#mechanika #motocykle #skutery #pomocy #warsztat
  • 6
  • Odpowiedz
@#!$%@?: Tak na zakreconym kilka razy pompowalem, druga osoba popuszczala odpowietrznik i nie schodzila klamka ;/ Może trzeba odpowietrzyć ten zbiorniczek tam przy klamce widziałem, mozna popuscic przewód.Ewntualnie odkręcic zamiast odpowietrznika, głowny przewód do zacisku ?
  • Odpowiedz
@Enjama jedyne co mi przychodzi do głowy to to że odpowietrznik nie działa tak jak powinien albo może trzeba go odkręcić więcej niż 90 stopni. Ja pewnie pokusiłbym się o całkowite jego wykręcenie na wciśniętej klamce hamulca (σ ͜ʖσ) odpowietrznik jest do wymiany płynu hamulcowego, żadne złączki przy pompce itp.
  • Odpowiedz