Wpis z mikrobloga

Mam problem w swojej coupe z zamkiem pasażera, otwieranie z pilota nie działa, jedynie zamykanie. Kupiłem używany zamek z europejskiej wersji na allegro, przyszło i jest to samo. Dziś u mnie w mieście na olxie znalazłem gościa, który miał kolejny zamek, sprawdziliśmy działa zarówno otwieranie i zamykanie. Problem w tym, że ten działający zamek był od wersji bez podnoszonej do góry klamki (takiej jak u mnie) tylko do starszej wersji gdzie klamkę się po prostu ciągnęło i jest inne mocowanie linki. Kolega miał też drugi zamek z tej wersji z klamką podnoszoną, ale nie wiadomo było czy on działa czy nie, po zainstalowaniu się okazało, że nie działa (ten się ani nie zamykał ani nie otwierał). I teraz nie wiem już sam czy mam takiego niesamowitego pecha, że wszystkie zamki, które próbowałem są popsute czy to może jest coś z wiązką albo modułem komfortu i dlatego też "nowsze" wersje nie działają, a ta starsza działała?
#pomocy #mechanikasamochodowa #elektryka #elektronika #e46 #bmw #niemamjuzpowolisilydotejsiwejsuki
  • 4
@MichaelAngeloo: moduł komfortu pewnie spracowany i jak "widzi" że silniczkowi ciężko się kręcić to znaczy że dojechał do końca (zakładam że tak jest na podstawie wygóglowanego zdjęcia bebechów zamka)

Ja bym rozebrał zamek i go wyczyścił i nasmarował.

Możliwe też że szczotki silniczka się już zużyły i nie jest w stanie dobrze wystartować i stąd taki objaw.

tu masz jakiś temat koleś rozebrał i opisał to:
https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2741615.html
@Tymian: Dzięki, przeglądałem ten temat przed rozbiórką i zapomniałem, że tam gość napisał, które piny na krótko zasilić żeby zaczęły działać. Sprawdzę silniczki na krótko i będę wiedział. Dzięki!
Jeśli chodzi o rozbieranie kasety to konstrukcja jest raczej nieskładalna, można rozebrać jednorazowo.