Wpis z mikrobloga

#minecraft #youtube #rodzicielstwo #dzieci
Dwie zupełnie oddzielne sprawy, jedna techniczna, druga o wychowaniu dzieci:

Kiedyś kupiłem Minecrafta dla Windowsa 10(mniej popularna wersję, inną niż wersja Java, w którą chyba wszyscy grają na YT) by zdjąć z garba małego dzieciaka, mojego siostrzeńca, jak u mnie jest i muszę udawać ze się nim zajmuję, teraz po paru latach widzę że ma ona na telefonie Minecrafta, ma kanał na YT i streamuje z telefonu, ma odłożone prawie 3 koła(WTF) na lapka/kompa do Minecrafta, planuję pomóc mu złożyć kompa do stremowania, kupić mu wersję Java, czy oddać konto z tym wynalazkiem Minecraft dla Win 10?

Druga sprawa. Czy dzieciak 10 lat powinien mieć kanał na YT, na którym streamuje? Nie wiem czy namawiać, by siostra go odcięła na dwa, trzy lata, aż wyrobi sobie tarczę antytrollową, ale jak widzę z jaką pasją podchodzi do tego, że sobie odkłada hajs odkąd był małym gówniakiem, to szkoda mi dawać taką rekomendację, mimo że moim zdaniem, człowieka który siedzi w sieci od 1999 roku, 10 letnie dziecko nie powinno mieć aktywnego kanału na YT, czy Twitchu, przynajmniej nie samodzielnie. A jak się rozrośnie, to nikt nie będzie siedział i sprawdzał co tam się dzieje w komentarzach i wiadomościach. Upatrzy go sobie jakiś Joker pokroju LeafyIsHere z YT i zniszczy mu psychę armią swoich wyznawców polewających się z dzieciaka.
  • 4
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@RabarbarDwurolexowy:

The world's top-earning YouTube star is an 8-year-old boy who made $22 million in a single year reviewing toys. The 8-year-old Ryan Kaji of YouTube's Ryan ToysReview generated $22 million in revenue in a single year from his YouTube fame, according to Forbes in its most recent report on YouTuber earnings.
  • Odpowiedz