Wpis z mikrobloga

Siema czy jest ktoś w stanie mi poradzić na mój problem. Mianowicie na działce gdzie wybudowałem dom stał kiedyś inny budynek który został wyburzony . Został po nim jednak fundament z podpiwniczeniem bez stropu . Odgrzebałem więc tą piwnice do posadzki i chcę na to położyć 2 drogowe płyty betonowe żeby zrobić sobie kanał samochodowy . Ściany są z cegły a płyty zbrojone prętami 12 mm beton C30 . Po ułożeniu płyta wystawała by za obrys piwnicy ok 20 cm z każdej strony . Na środku idzie jeszcze dodatkowo dwuteownik który był elementem stropu przed wyburzeniem . TERAZ PYTANIE CZY TO JEBNIE? #budownictwo #budowadomu #budujzwykopem
wacek901 - Siema czy jest ktoś w stanie mi poradzić na mój problem. Mianowicie na dzi...

źródło: comment_1589918633zh8aJJWxLTlsFMBf8aKtXh.jpg

Pobierz
  • 26
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@czarny_i_zly no właśnie dlatego, że wiem jak bywają takie płyty zbrojone nie polecam. Sam byłem świadkiem kiedy jed a taka złamała się podczas podnoszenia dźwigiem.
@wacek901 a nie myślałeś nad jakimś lżejszym ustrojem? Kantowki?
  • Odpowiedz
  • 0
@inyourface Jestem otwarty na propozycje . Całe moje życie jak mieszkałem ze starymi mój ojciec miał śmietnik w garażu taki że się nie dało tam wjechać . Moim marzeniem było zrobić sobie garaż z kanałem i wszystkimi narzędziami .Świerzo postawiłem dom i nie mam za bardzo kasy i zadowolę blaszakiem . Bardzo mi zależy żeby mieć ten kanał i miejsce do majsterkowania . Rozważę każdy pomysł nie jestem biegły jeśli chodzi
  • Odpowiedz
@wacek901: Tak. Ewentualnie wylanie wieńca z wystawionymi trzpieniami na które nasadzisz kątowniki po obwodzie odpowiednio niżej, aby w zagłębienie (między górą kątownika, a górą wieńca) weszła blacha ryflowana i zlicowało się w jednym poziomie z wieńcem. Wymaga to jednak przeliczenia.
  • Odpowiedz