Wpis z mikrobloga

a jedynie częściowo spłacić a do tego potrzebny jest aneks.


@ethics: W mBanku normalnie wybierasz opcję wcześniejszej częściowej spłaty i wsio robisz online. Nie trzeba żadnych aneksów. Wszystko za darmo.

@OSTROZNIE: To hipoteczny? Coś dużo ci wyszło, jakie tam masz oprocentowanie? To, że odsetek będzie więcej było wiadomo przecież od początku. Przez pół roku dłużej masz pożyczone pieniądze, więc za ten okres odsetki ci naliczyli i pewnie rozłożyli na kolejne
@resource_1337: tak się składa, że pracuję w banku i jestem odpowiedzialny za proces spłaty kredytu. Co to za bank, co to za kredyt. Bo zmiana warunków kredytu wiąże się z nowymi warunkami a spłata z prowizją. Nie można sobie od tak spłacić kredytu za darmo a "spłata" zmienia warunki kredytu czyli np zmniejsza się ilość rat. Tak czy siak wiąże się to z nowym harmonogramem.
@ethics: #!$%@? gościu. W każdym większym banku tak jest, PKO, pekao, ing, mbanku, bnp i tak dalej. Pracujesz może w jakimś spółdzielczym chociaż z tego co się orientuje to wszystkie banki po 2017 są objęte tymi zasadami odnośnie hipoteki. Jak masz kredyt na 250k i rata wynosi 1500 zł to jak wpłacisz 50k na kapitał to rata Ci spada o 1/5. I to jest proste i logiczne. Nawet prowizji nie ma
@powaznyczlowiek: @vateras131: czyli tak na prawdę dla was #!$%@? interes bo pewnie zmniejszacie sobie raty kapitałowe a nie skracacie okresu kredytowania i nie zmniejszacie odsetek. Czyli bank zarabia na was tyle samo bo płacicie nadal ustalone X rat odestkowych w takiej samej wielkości.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 103
@ethics: obym na ciebie nigdy nie trafił bo widocznie masz niewielką wiedzę za to masz się za nieomylnego ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Mam kredyt z ratami malejącymi, nadpłacam czysty kapitał (zresztą tak jak i w przypadku równych rat), a każda nadpłata automatycznie obniża mi przyszłe raty

Teoretycznie mógłbym sobie tak nadpłacać co miesiąc, a jak już zostanie mi ostatnia część kapitału do spłaty to wniosek ze spłatą