Wpis z mikrobloga

@ethics: Nie wiem w jakim banku pracujesz, ale albo nie masz pojęcia albo nieprecyzjnie się wypowiadasz.

Rata odsetkowa nie jest przecież w żadnej stałej wysokości tylko to oprocentowanie * kapitał pozostały do spłaty. Jak mam 200k kredytu i 4% oprocentowania to najbliższa rata odsetkowa musi wynieść 666,67 zł. Jeśli nadpłacę w tym samym miesiącu 100k kredytu i zostanie tylko 100k kapitału do spłaty to w kolejnym miesiącu rata odsetkowa musi
  • Odpowiedz
@ethics: jaki masz problem? W mbanku online wybieram częściowa splate, podaje kwote i akceptuje odciskiem palucha. Automatycznie dostaje na maila nowy harmonogram splat.

W pKO to samo. Z tym, ze tutaj skladam dyspozycje i bank wykonuje ten ruch. W PKo aneks potrzebny jest tylko jesli chcr skracać okres kredytowania. W przypadku zmniekszania raty aneksu nie ma
  • Odpowiedz
@resource_1337: @Arrival: to zależy czy nadpłata ma obniżyć miesięczną ratę (okres kredytowania się nie zmienia), czy skrócić okres kredytowania (wysokość raty pozostaje bez zmian). Finansowo bardziej opłaci się druga opcja, bo skokowo zmniejsza kwotę, od której naliczane są co miesiąc odsetki.

Nie wiem jak w mBanku, ale w ING domyślną opcją jest pierwsza, a do drugiej potrzebne jest podpisanie aneksu (bezpłatnego).
  • Odpowiedz
@ethics: w ING robisz prosty *klik* i działa. Ja akurat miałem w umowie kredytowej zapis, że mogę spłacić nadpłacić kredyt od razu po jego wzięciu bez prowizji. Każda nadpłata zmniejsza okres kredytowania lub zmniejsza ratę. To jest czysty zysk dla mnie, jako kredytobiorcy, ale nie zarabiam tak dużo, żeby nadpłacać jakoś często, bo jednak trzeba mieć rezerwę na sprawy bieżące. Jedyny warunek, ostatnio jak nadpłacałem, to że minimalna kwota nadpłaty
  • Odpowiedz
Nic wam nie daje taka "nadpłata".


@ethics: jeszcze będziecie mieli szkolenia z działania kredytów, może nawet przed pierwszym dniem pracy jeszcze.
Chłopie, Ty nawet nie wiesz jak się oblicza odsetki od kredytu, a pracujesz rzekomo w banku. Kawę podajesz czy co XD
  • Odpowiedz
czyli tak na prawdę dla was #!$%@? interes bo pewnie zmniejszacie sobie raty kapitałowe a nie skracacie okresu kredytowania i nie zmniejszacie odsetek.


@ethics: Oczywiście, że tak jest. Ja jeszcze wczoraj miałem do spłaty 200k zł kapitału i 100k zł odsetek, ale złożyłem dyspozycję wcześniejszej częściowej spłaty kredytu. Spłaciłem 199 999 zł i została mi złotówka kapitału do spłaty. I nic mi niestety nie dała ta wcześniejsza częściowa spłata bo
  • Odpowiedz
@ethics ale jak jesteś cieciem w banku, to mogłeś coś źle usłyszeć, spokojnie, to nie twoja wina. Zapytaj tam pań, może ci powiedzą, że zgodnie z obowiązującym prawem bank może doliczyć za wcześniejszą spłatę albo nadpłatę prowizję maksymalnie przez okres 36 miesięcy, ale większość z tego w ogóle zrezygnowała. A czy to się opłaca? Tutaj musisz bardziej pogłówkować. Zastanów się, czy mnożąc przez procent 200 000 i 150 000 otrzymasz w
  • Odpowiedz