Wpis z mikrobloga

#gotujzwykopem #sniadaniezwykopem #kolacjazwykopem #tirisgotuje

Mirki kochane! Zainspirowana przepisem znalezionym w sieci, stworzyłam dzisiaj omlet. Ale jaki omlet! Normalnie zajebisty omlet :3 ! Tak więc jeśli kogoś zainteresuje to poniżej przepis :

OMLET:

-4 jajka

-3 łyżki mleka

-1 łyżka mąki

- olej do smażenia

- sól, pieprz

FARSZ:

- 1/2 opakowania mrożonego szpinaku

- 100g boczku

- 1/2 średniej cebuli

- 5-6 pomidorków koktajlowych

- 100ml śmietany 30%

- ser żółty do posypania

- 2 łyżki jogurtu naturalnego do dekoracji

- sól, pieprz

- garść kiełków do posypania

1. Do osobnych miseczek oddzielamy białka od żółtek.

2. Żółtka doprawiamy solą i pieprzem, dolewamy do nich mleka, dodajemy mąki i dokładnie mieszamy.

3. Do białek dodajemy szczyptę soli i ubijamy za pomocą miksera na sztywną pianę.

4. Przekładamy pianę do miski z żółtkami, mieszamy.

5. Smażymy

6. Na rozgrzanej patelni smażymy pokrojony w kostkę albo słupki boczek i drobno pokrojoną cebulkę.

7. Dodajemy szpinak. I tak sobie smażymy wszystko razem kilka minut.

8. Dolewamy śmietanę, doprawiamy wedle gustu i uznania nie zapominając o mieszaniu!

9. Teraz jest czas na pomidorki koktajlowe (przekrojone na pół, albo w ćwiartki)

10. Teraz to już tylko nie pozostaje nam nic innego, jak przełożyć farsz na omlet, posypać startym żółtym serem, klapnąć, z wierzchu posypać kiełkami i ewentualnie zrobić kleksa z jogurty naturalnego :D


Smacznego! :3
  • 4
  • Odpowiedz
@aes_sedai: Pomyślałam o zdjęciu, jak już zjadłam :C Mea culpa :C Ale na pewno będę jeszcze dzisiaj takiego omleta tworzyć wieczorem, więc tutaj wrzucę!
  • Odpowiedz
jeśli został użyty mrożony szpinak, a nie świeży, to danie nadaje się do kosza, bynajmniej dla mnie.... jakbyś spróbowała z takim, a takim szpinakiem, przyznałabyś mi rację ;)
  • Odpowiedz