Wpis z mikrobloga

Jaki robot sprzątający w cenie 1000-1500 polecacie? Może być nawet za mniej, jeżeli jest ok. Najważniejsze, żeby miał stację do której sam wraca, sensowny plan sprzątania pomieszczeń i prostą obsługę. Najlepiej, żeby dało się mu ograniczyć obszar sprzątania, tak żeby mi 1, 2 pomieszczenia ogarniał, i niczego więcej nie ruszał.
#xiaomi #odkurzacz #ilife #zaco
  • 24
Komentarze o ilife podzielone, jest na fb grupa o robotach. Sam bym kupił robota tak w granicach 800 zł, ale ludzie piszą o ilife że odbija się od ścian, nie sprząta dokładnie, jeździ chaotycznie i się psują, alfawise to problemy z jakąkolwiek reklamacją i brak części, więc chyba zostaje pierwszy gen robota od xiaomi, do którego trzeba dołożyć.
@Am61: mam same wykładziny praktycznie (mieszkam w UK więc wszędzie te "dywany") i dodatkowo dywan w jadalni typu rabbit. Wszystko ładnie wyciąga i czyści. Zbiera kłaki idealnie, tylko trzeba szczotkę czyścić (ale to jak w każdym tego typu urządzeniu). Używałem funkcji mopowania - daje radę jako rutynowe czyszczenie, ale nie jako wymycie po rozlanej zupie czy coś większego.
Update softu ostatnio dodał opcje multimap i jest spoczko. No i ma te
Hi-cube - @Am61: mam same wykładziny praktycznie (mieszkam w UK więc wszędzie te "dyw...

źródło: comment_1589539814MIsCOM2oR73NIX3xbtIIPu.jpg

Pobierz
@tikej: czy radzi sobie z dywanami? Jak jest ze sprzątaniem pomieszczeń, gdzie występują przeszkody typu stół, krzesło, ewentualnie zabawka psa?
@Am61: mam już go 5 lat. Miesiąc temu wymieniłem w nim silnik ssący. Mam 65 M2. Na jednej baterii całość mieszkania ogarnie. Jeśli lubisz mieć czysto na tiptop to musisz go puszczać dziennie. Że względu na 3 dzieci i ciągły bałagan ten wpasowuje się idealnie. Nie robi mapy więc przy przypadkowym uderzeniu poleci dalej. W przyszłości jak już podrosną to tylko mop + mapowanie pomieszczeń, np. taki xiaowi C1. Tylko panel