Wpis z mikrobloga

Mirki, rowerowe świry.
Opowiedzcie mi o takich rowerkach. Za co się tyle płaci? To jest jak z owocami z #apple? Płacisz 40 koła i wmawiasz sobie że taki rower jest lepszy od takiego za 10 tys?

Jest to luźne pytanie od laika któremu w góry wystarczy mtb za 2000 zł.

#rower #rowery #hobby #mtb #pytanie #podobretrzebasieschylic
openordie - Mirki, rowerowe świry.
Opowiedzcie mi o takich rowerkach. Za co się tyle ...

źródło: comment_1589394781rrmbju96xVzaLoxfKzv12c.jpg

Pobierz
  • 76
@open_or_die:
To taka korporacyjna akcyza. Podatek od luksusu.
Nie płacisz za rower a za elitarność.

BTW - jeszcze kilka lat temu tylko marki dla największych snobów na szosach sobie pozwalały na takie ceny (np. Colnago) standardowe rowery miały ceny w jakiś tam sposób skorelowane z tym za co płacisz. Oczywiście mniej lub bardziej ale generalnie takich absurdów nie bylo. Obecnie każdy chce pobierać extra profity za pompowanie ego.
Nawet Giant.
@open_or_die: Kiedyś zamieszczałem już filmik z Grant Petersenem - projektantem rowerów. Poruszył on dosyć ciekawy temat "wyznacznikiem jakości stała się waga roweru, która nie jest aż tak ważna". Podobne zdanie ma m.in. Chris Porter (firma Geometron, która bawi się takimi rzeczami jak widelec z podwójną koroną) - dosyć łatwo znaleźć z nim wywiady. Nie są to odosobnione głosy, ale użytkownicy poddali się marketingowi i często masturbują się zyskanymi gramami, gdzie w
Ajtos - @openordie: Kiedyś zamieszczałem już filmik z Grant Petersenem - projektantem...