Wpis z mikrobloga

@PilariousD: Rzeczywiście...
Zabójstwa w Europie, nieefektywność służb podczas rozrób, problemy na tle rasowym i kukturowym to bzdury z dupy. Nie żeby Polacy nie mieli takich problemów. ;)
@Xing77: podałeś przykład Holandii. Byłeś tam kiedyś? Bo ja tak i to nie w celach turystycznych i nie na kilka miesiecy lecz znacznie dłużej.

Ta twoja zatloczona Holandia jest milion razy bezpieczniejszym miejscem niż Polska. Możesz chodzić tam o każdej porze dnia i nocy bez obawy o cokolwiek.

Powietrze jest czyste, ludzie bardzo życzliwi, miasteczka czyste i zadbane. Poza stolicą i największymi miastami nie ma na zewnątrz koszy na śmieci ,
@Pierorzek: Ale co Ty mi tu o jakichś papierkach i rasizmie piszesz skoro kompletnie nie o to mi chodzi?
Rasizm leczy się przede wszystkim edukacją, a, że ludzie zbyt egoistyczni, to co ja Ci poradzę?
@Orowerbogatszy Sugerujesz śmierć? ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@Precypitat: ja byłem w Buenos Aires, nigdy więcej. Złodzieje na każdym korku, strach wyjąć smartfona na ulicy, itp.

Plus Kanada - wszystko fajnie ale edukacja powiedzmy "niższych sfer" (czyli głównie rodzin imigrancki) jest tam na tak niskim poziomie że miałem ciągle wrażenie że jestem otoczony idiotami którzy nie wiedzą co się do nich mówi. Takie spolaryzowane społeczeństwo - bogaci, wykształceni biali kontra niewykształceni imigranci (i nie zrozum mnie źle, nie mam
@vasco_da_gama: polecam Patagonię, tam mega bezpiecznie i przyjaźnie :) nie czułem się zagrożony w ogóle. A w Santiago łaziłem wieczorami po imprezowych ulicach pełnych latynoskiej młodzieży i też luzik, tylko duża impreza, nikt nie robił problemów :) Najgorsza jest chyba Brazylia z tego co słyszałem, tam chyba nie pojadę, póki fama nie pójdzie lepsza ;)
@vasco_da_gama: No ale jakoś nie przeszkadza to innym przyjeżdżać i osiąść w Brazylii. ;)
Co do edukacji to odnoszę wrażenie, że w Polsce czy nawet w Europie jest tak samo.

Teraz zamień Brazylię na by się przekonać, że praktycznie mowa o tym samym.
Porównaj sobie taką Holandię z Japonią pod względem bezpieczeństwa.
@Precypitat: taka anegdotka

Kanada, mieszkam w 40 piętrowym wieżowcu, centrum centrum świata naczy się downtown Toronto. Którejś pięknej soboty siedzę przed TV, patrzę - leje się woda z sufitu. Niedobrze.

No i co robić? Leje się z sufitu więc nic w moim mieszkaniu. A nawet jak w moim to nie mam dostępu do orurowania i zaworów, tym zajmuje się property management. Idę do sąsiada z góry - zaskoczony, nic nie wie.
Porównaj sobie taką Holandię z Japonią pod względem bezpieczeństwa.


@Xing77: nie widziałem różnicy, tu i tu nie zauważyłem ani jednego przestępstwa :) Aczkolwiek w Holandii spędziłem 2 lata, w Japonii 2 tygodnie więc to żadna próba.