Wpis z mikrobloga

@Precypitat: żeby to był wyjątek. Tam na każdym kroku tak jest, jak tylko jest jakaś interakcja z kimś kto wykonuje zawód bez wykształcenia (nie dotyczy handlarzy żyjących z prowizji) to jest ta sama historia. Jak ktoś im nie pokazał jak coś zrobić - nie wiedzą. Jak im pokazał - nie pamiętają, muszą sprawdzić. Jak sprawdzą - nie rozumieją procedury którą przeczytali. Ta nieprzerwana walka z ludzką niekompetencją była strasznie męcząca. Po
ochrona granic, ale przed kim?


@Xing77: Przed nielegalnym napływem imigrantów.

Jeśli dla Ciebie reszta powinna zostać bez zmian, to radziłbym spojrzeć na to jak funkcjonuje społeczeństwo multikulturowe.


Europa ma u podstaw tę samą kulturę. Są niewielkie różnice między krajami, ale koniec końców jesteśmy połączeni. Ta sama podstawowa wiara, te samo źródło praw, zbliżony system demokracji, bliski system moralny, zbliżony pogląd na gospodarkę.
@Xing77 Oczywiście że nie zdał. Niemcy, Dania, Szwecja zaliczyły astrononiczny skok kradzieży przez otwarte granice. Masa krajów została zalana niewykwalifikowana inigracją, w dużym stopniu ludzi uciekającymi przed wyrokami. Najlepiej widać po UK jak miarka się przebrała.

Z drugiej strony np drenaż ludzi wykwalifikowanych z krajów Europy Wschodniej do Europy. Teraz drenaż ludzi całkiem młodych którzy zaczynają życie dorosłe od studiów w Europie i w życiu do takiej PL nie wrócą.

Jedyny plus
@vasco_da_gama W Europie przez Internet to może w UK lub Niderlandii, bo na przykład w Niemczech tak to nie wygląda. I to jest strasznie wkurzające.

Jak ktoś im nie pokazał jak coś zrobić - nie wiedzą. Jak im pokazał - nie pamiętają, muszą sprawdzić. Jak sprawdzą - nie rozumieją procedury którą przeczytali.


I co w tym jest dziwnego?

@Saeglopur: Do tego właśnie piję. Właśnie o to mi chodzi. Tymczasem jestem nazywany
I co w tym jest dziwnego?


@Xing77: że nie wiedzą lub nie pamiętają - nic. Że nie rozumieją własnych wewnętrznych firmowych procedur - jak dla mnie to właśnie efekt marnej edukacji. Nikt tych ludzi nie nauczył czytania ze zrozumieniem, wałkowanego w Polsce niemal przez całe 9 lat podstawowej edukacji. Nie pomaga że ich menedżerowie to często również idioci i nie umieją tych procedur napisać a jak menedżerowie nie są idiotami to
@vasco_da_gama: Rzeczywiście, bo w Polsce dla porównania wszyscy tacy uczeni i wiedzą wszystko najlepiej.
Cóż, chyba faktycznie wiedzą. Dlatego lubimy się wymądrzać i krytykować inne narodowości. ( )
Rzeczywiście, bo w Polsce dla porównania wszyscy tacy uczeni i wiedzą wszystko najlepiej.


@Xing77: jakbyś czytał ze zrozumieniem ( ͡° ͜ʖ ͡°) to byś zauważył że wróciłem do Holandii i to z Holandią/Europą porównuję, a nie Polską. A rozciągam to na całą Europę na podstawie opinii żony która pracuje w Customer Service międzynarodowej korporacji i odbiera telefony z całego świata - w tym od kolegów z innych