Wpis z mikrobloga

Jakie badania zrobić do testosteronu żeby lekarz mógł lepiej zinterpretować wynik? Co prawda na razie tylko podejrzewam u siebie niski poziom ale jeśli teść znajdowałby się w dolnej granicy normy to czy endokrynolog mógłby mi coś przepisać na poprawę czy trzeba samemu kombinować cykl?

#testosteron #zdrowie #medycyna #mikrokoksy #silownia
  • 15
  • Odpowiedz
@Bryto23:

LH
FSH
Estradiol
Prolaktyna
Testosteron całkowity
Testostron wolny
SHGB

Nawet jak będziesz miał poniżej granicy to wiekszość Ci testosteronu nie przepisze jeśli nie udasz się prywatnie do kumatego.
  • Odpowiedz
@wiwiwi: zależy o czym mówimy; OP pytał o stricte hormony, bo jak chce sie ogólnie wszystko przelecieć to

Morfologia z rozmazem
CRP
TSH
Prolaktyna
ALAT, ASPAT
Profil lipidowy (Cholesterol całkowity/LDL/HDL/Trójglicerydy)
Profil nerkowy (Kreatynina, Mocznik, Elektrolity)
Glukoza na czczo
Insulina na czczo
Żelazo
Mocz

I jakby coś źle wyszło to mozna rozszerzać diagnostykę
  • Odpowiedz
  • 0
To zależy od wyników i czy chcesz mieć dzieci. Mi lekarz wprost powiedział, że jeżeli chce mieć dzieci to nie może mi dać testosteronu. Dostałem clomid na odblokowanie przysadki. Poziom testosteronu sie trochę zwiększył ale szału nie ma.
  • Odpowiedz
@Bryto23: Nie przepisze, dopóki nie będziesz miał poniżej dolnej granicy normy, która jest tak śmiesznie niska, że chyba niektóre kobiety mają wyższy.
A jak już masz poniżej normy to dostaniesz receptę na tak małe dawki, że to co ty dostaniesz na miesiąc początkujący sterydziarz zużyje w tydzień.
  • Odpowiedz
@knie

O co chodzi z tymi dziećmi?

Przecież wielu kulturystów, zawodników MMA, wrestelrów i tego typu ludzi ma swoje dzieci pomimo że lecieli na kilkumastu środkach w tym wielu nieporównywalnie silniejszych niż testosteron
  • Odpowiedz
  • 1
@Towarzysz_Pawulon tak zgadza się ale oni odstawiają te środki i biorą odblok. A na terapi zastępczej testosteronem jesteś na tym cały czas. Tak przynajmniej tłumaczył mi to androlog.
  • Odpowiedz
@knie: Ile masz lat? Jestem też na HTZ. Jak bierzesz testosteron z niewielką ilością HCG to jest szansa że jesteś płodny dalej. Ja mam taki miks i jest OK.
  • Odpowiedz
  • 0
@quintus u mnie okazało się, że ma to podłoże genetyczne i jak kokwiek bym się nie starał nic nie będzie a poziom testosteronu obniżony był tylko dodatkiem. W tej chwili lat 35. Jak zacząłem się badać mialem 28.
  • Odpowiedz