Wpis z mikrobloga

Jako, że nie mam kompletnie o tym pojęcia chcę zapytać: Jaki router będzie odpowiedni do działania w 5G ? Nie chodzi mi o model, ale o aspekt techniczny, a więc na jaki parametr routera należy zwrócić uwagę ? Posłużę się przykładem ZTE MF283V i zapytam czy będzie on mógł działać w 5G ?

#internet #plus #5g #siecikomputerowe #sieci #technologia
  • 11
  • Odpowiedz
@Deffyx: Ten router obsługuje „tylko” LTE, jeden z routerów ZTE który będzie w stanie obsłużyć 5G to model MC801, ale cena to chyba lekko powyżej 3000 złotych. Póki co to jednak mocno przyszłościowy temat w naszym pięknym kraju.
  • Odpowiedz
Dzięki za odpowiedzi, ale nadal nie dowiedziałem się, na który parametr należy zwracać uwagę przy wyborze routera 5G, bo raczej nie na nazwę "5G"
  • Odpowiedz
Jeśli ktoś śledzi wątek to znalazłem odpowiedź jaką chciałem: Sieć działa 5G na częstotliwości 2600 MHz TDD (2570 - 2620 MHz TDD, pasma N38 oraz N41) w paśmie o szerokości 50 MHz, a więć wystarczy zwrócić chociażby uwagę na częstotliwość pracy routera by zweryfikować czy obsługuje 5G, a nie szukać "po nazwie" @fikusny_marian
  • Odpowiedz
@fikusny_marian: "Oczywiście, że na nazwę...", Rozumiem, że gdy szukasz wydajnego komputera do grania również patrzysz na nazwy "KOMPUTER DO GIER NAJLEPSZY PROCESOR" itp... Prosiłem tylko o wyjaśnienie na jakiś parametr mam patrzeć konkretnie, ale nie uzyskałem od Ciebie dokładniej informacji, więc w czym problem.
  • Odpowiedz