Wpis z mikrobloga

  • 1012
Wiecie co mi się marzy w tym antyludzkim państwie?
Prawdziwa, podkreślam prawdziwa partia wolnościowa. Taka która zezwala na aborcję, na związki partnerskie, eutanazję, są sklepy otwarte w niedzielę, jest wolność wyznania, niskie podatki, mocno ograniczony socjal, dużo prywaty, niewielka ingerencja państwa w życie.
Ja bym nawet na nich nie głosowała, bo lewackie nasienie we mnie mocno, ale...
Wreszcie tym pajacom z konfederacji można by pokazać co to znaczy wolnościowa partia i że oni są jedynie śmieszną karykaturą prawicy i z wolnością mają tyle wspólnego co krowa z baletem.

#neuropa #wolnosc #libertarianizm #oswiadczenie #polityka
  • 140
  • Odpowiedz
Nowoczesna sama zrujnowała swój potencjał przez nieudacznego lidera o umyśle dużego dziecka, fatalna komunikacje z elektoratem i brak przedstawienia wyraźnej opowieści, która mogliby podtrzymać efekt zainteresowania z jesieni 2015


@Kazach_z_Almaty: Tak, ale wykopki jej nienawidziły zanim to się stało. Jedyne ugrupowanie które miało odwagę sprzeciwić się 500+.

Podobnie jak teraz - ciągle słyszę że przydałby się kandydat na prezydenta z spoza układów i niepartyjny. Startuje Hołownia. Nagle leci w jego
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@co_to_za_zycie wydaje mi się że gra w pokera a decydowanie o ludzkim życiu to trochę inna inszość. Zgodzę się że pewne rzeczy są ważniejsze od innych, ale mam wrażenie że każdy po prostu ma inny system wartości i inne priorytety. Dla ciebie ważne mogą być pieniądze, kariera, podróże, rozwój, a dla mnie problem bezdomności, przemocy domowej, opieki zdrowotnej. Żeby było dobrze musi być równowaga między sprawami społecznymi a ekonomicznymi. Dlatego nie
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@In_thrust_we_trust a ty umiesz czytać ze zrozumieniem?

To że aborcja powinna być legalna i dostępna jest dla mnie oczywiste = prosta sprawa

Zdecydowanie się na sam zabieg aborcji nie jest łatwą decyzją i żadna kobieta nie chciałaby przez to przechodzić (ale może się zdarzyć tak że zdecyduje się na przerwanie ciąży i dlatego jest to legalne)

Proszę, powiedz że jesteś jeszcze w podstawówce, bo naprawdę mi przykro kiedy widzę jak dorosłym
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@rtg_
Żaden środek antykoncepcyjny nie daje 100% pewności.
Mnóstwo ludzi na całym świecie codziennie uprawia seks. To jest jedna z najnaturalniejszych rzeczy (celibat nie jest dobrym rozwiązaniem dopóki nie jest się aseksualnym). Ludzie to robili, robią i będą robić, bo tak muszą. Kiedy weźmiemy skuteczność jakiegoś środka ktora wynosi 99%, to i tak zostaje 1% szansy na zapłodnienie. Jeśli pomyślisz tylko o sobie i swojej partnerce, to skala jest niewielka. Jeśli
  • Odpowiedz
@szzzzzz: masz błąd w założeniu - kwestie światopoglądowe są mocno indywidualne ale gospodarcze i ekonomiczne dotyczą wszystkich i wszędzie bez wyjątku - dlatego właśnie są one ważniejsze. Mówisz, że nie widzisz problemu w równowadze między dyskusjami o marszach równości a podatkach a to właśnie lewica skupia się tylko na tym światopoglądzie w kółko nie mając nic do zaoferowania w kwestiach które są najistotniejsze
  • Odpowiedz
@szzzzzz: Jak zdobyć głos przeciętnego wykopka w wyborach a thread:
- Kwota wolna od podatku: zamiast 3091 daj 30910 złotych
- Likwidacja drugiego progu podatkowego lub zamiast obecnego 85528 daj 160 000 żeby programista 15k brutto się załapał
- Otwarcie sklepów w niedzielę
- Depenalizacja/legalizacja marihuany
-
  • Odpowiedz
@zakamuflowany_fetyszysta: niskie podatki spelniaja jedna role - uszczuplaja budzet panstwa, sprawiajac ze gwarantowane swiadczenia i ich dostepnosc sa na poziomie krajow nierozwinietych. Edukacja, sluzba zdrowia, czy czesto takze jedzenie (!) staja sie domena jedynie bogatych osob. Idealny przepis by wprowadzic biede strukturalna

Bo jestem pewien, że mówimy o takich osobach, które są w stanie pracować, ale zamiast tego wybierają socjal. W takim wypadku rozwiązanie jest jedno - DO ROBOTY #!$%@?
  • Odpowiedz
@lukaszzz: Ponawiam prośbę o źródło i przypominam, że mówimy o ograniczeniu pomocy socjalnej, a nie zmniejszeniu wydatków np. na edukację. Dzięki darmowej edukacji każdy ma mniej więcej podobne szanse na zdobycie wykształcenia i życia jak przykładny obywatel, tzn. chodzenia do pracy i zarabiania pieniędzy.

Co wiemy o pomocy społecznej w Polsce? Krótki research z mojej strony - Wikipedia:

Ponad 80% pobiera zasiłki dłużej niż 10 lat [...] szukaniem pracy nie
  • Odpowiedz
skoro tak bardzo pragniesz wolności dla płodów


@wcfilmowe: Nie, to po prostu wynika z logiki, równości wobec prawa i przestrzegania pewnych zasad. Chcę by moje życie było chronione, więc życie innych też musi być chronione. Bez wyjątku.
to dlaczego nie dać płodom możliwości głosowania w wyborach? Przecież to jawne odbieranie ich praw obywatelskich.

@wcfilmowe: Prawo wyborcze nie zalicza się do wolności obywatelskich, ani żadnych innych wolności, to po prostu element ustroju państwa demokratycznego. Porównanie jest więc z dupy i świadczy o wypraniu mózgu przez to ciągłe #!$%@? o demokracji w tv jako "najwspanialszym" systemie. Natomiast płód będzie miał szansę zagłosować za nieco ponad 18 lat. Lewaki nie umieją myśleć o przyszłości ani przewidywać co będzie, dla nich liczy się tylko tu i teraz. Dlatego lewakom bliżej do zwierząt niż do ludzi, więc to lewakom trzeba zabrać prawo głosu w pierwszej kolejności jeżeli już. Co więcej będzie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Jah00:

I jeszcze raz powtarzam to co pisałem: nikt nie powinien mieć obowiązku utrzymywać kogoś przy życiu na siłę.


Czyli eutanazja, bo często wystarczy respirator wyłączyć i warzywo samo umrze
  • Odpowiedz