Wpis z mikrobloga

#pytanie #elektryka #elektrotechnika
Problem.
U taty w samochodzie coś zżera akumulator i sprawdzał takim miernikiem napięcie i coś się chyba zepsuło, bo teraz cały czas przy robieniu pomiaru na prądzie stałym nie pokazuje w ogóle amperów. W sensie, że jest cały czas na 0. Czy to znaczy, że urządzenie się spaliło, czy ktoś da radę poratować jakąś informacją jak to naprawić? Sam nigdy z takiego miernika nie korzystałem i nie mam pojęcia co tutaj poradzić
Pobierz
źródło: comment_158929493409up8H94cYUILaFOvGT3Mf.jpg
  • 18
@Glacial to jest gówno multimetr i nie będzie bezpiecznika na zakresie 20A
Pytanie jak mierzył ten prąd. Jak zwarł akumulator na mierzeniu prądu to miernik do kosza.
Jak pokazuje 0 to może sonda ma przerwaną ciągłość elektryczną. Jak przy innych pomiarach
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Dobra już się domyśliłem, żeby sprawdzić żaróweczką xd
Jeden jest spalony, drugi działa.
Bez wykopu to jak bez jednej ręki. Albo połowy mózgu
@spinel: @stassma: @AVATARKUBA122: Dobra kryzys zażegnany. Okazało się, że ten drugi bezpiecznik (ten działający) to był zapasowy. On tam zupełnie do niczego nie dotykał, tylko do plastików. Jak go wymieniłem, to wszystko hula. Ojciec się przyznał, że źle kabelek włożył. Ten czerwony włożył do tego skrajnie lewego slotu, zamiast do drugiego od lewej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Glacial jakby wsadził do lewego to nie powinno się nic stać. Ten lewy port jest do większych prądów właśnie i jest bocznikowany rezystorem. Może ten bezpiecznik po prostu ze starości stracił swoje właściwości
sprawdzał takim miernikiem napięcie i coś się chyba zepsuło, bo teraz cały czas przy robieniu pomiaru na prądzie stałym nie pokazuje w ogóle amperów


@Glacial: najpierw piszesz, że mierzył napięcie, a potem piszesz o pomiarze prądu stałego. By zmierzyć napięcie to przewody pomiarowe muszą być podpięte do gniazda V/Ω oraz COM, a zakres miernika powinien być ustawiony na DC V. Pomiaru napięcia dokonujesz "wpinając" się RÓWNOLEGLE w obwód.

Natomiast by zmierzyć
Pobierz
źródło: comment_1589298415YWWfBAaF8qGKihZgsoppWL.jpg