Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Cześć, pomoże ktoś z ustawieniem serwera pod pythona? Wygrałem darmowy hosting, niby bogaty plan, dysk NVMe, wszystko co ma być jest na liście. Ale okazało się, że z shella mogę odpalić tylko Pythona 2.7, a pip niedostępny i nie mogę niczego pobrać. Pomoc techniczna odpowiedziała, że obecnie nie pomagają z pythonem, ale mogę z cPanel odpalić aplikację w python 3.7.

I teraz pojawia się problem. Mam skrypty, które normalnie hulały na innym, darmowym hostingu. Nie mam zielonego pojęcia jak przerobić skrypt na aplikację, a instrukcje ich tworzenia do cPanel są bardzo ubogie i widać robione dla ludzi, którzy już to potrafią.

Co zrobić, żeby odpalić skrypt pythona 3.7 ORAZ zainstalować potrzebne moduły? Pobrałem nawet 1 na próbę, umieściłem na serwerze, rozpakowałem, dałem wszystkiemu uprawnienia 755, wkleiłem lokalizację do setup.py lub całego folderu w ostatnie pola na screenie i tylko błędy wyskakują, albo że setup.py się odpala, ale brak pliku requirements.txt, który jak byk jest w folderze obok niego. Zaznaczam, że chciałbym to zrobić jak najmniejszym nakładem pracy, bo nie mam czasu uczyć się teraz czegoś dodatkowo, kiedy mam jeszcze sporo innej pracy do zrobienia.

#programowanie #serwery #cpanel #hostinguj #hosting #linux #python #webdev #pomocy #problem
srogie_ciasteczko - Cześć, pomoże ktoś z ustawieniem serwera pod pythona? Wygrałem da...

źródło: comment_15892926714ynyIlRHPympbGC0myUFid.jpg

Pobierz
  • 23
@hostinguj: brawo januszex hostinguj.pl! :D Zrobię później wpis o waszej "usłudze", a raczej serwerze postawionym w piwnicy jakiegoś wykopka, który nie potrafi ogarnąć konfiguracji własnego serwera, a próbuje firmę otwierać. Najpierw trzeba dorosnąć i nauczyć się szacunku do ludzi, z którymi ma się pracować.

Moje skrypty śmigają cały czas na darmowym heliohost.org z cronem. U was nie można otrzymać nawet usługi na poziomie darmowego hostingu.