Wpis z mikrobloga

Dzieeeń dobry Mirko!

Szparagowe tagliatelle z pesto

Pęczek szparagów (400g bez końcówek)
20g masła
40g pesto
50g szynki dojrzewającej
30g śmietanki 36%
30g parmezanu
1 ząbek czosnku
Pieprz

Odłamać łykowate końcówki szparagów, resztę pokroić na cienkie wstążki używając obieraczki. Duże główki przeciąć na pół.
Dojrzewającą szynkę pokroić w paseczki, wysmażyć na złoto na suchej patelni. Dodać masło, posiekany czosnek, wstążki i główki szparagów. Smażyć kilka minut aż szparagi będą tak miękkie jak lubicie (ja smażę dosłownie minutkę, lubię chrupiące i prawie surowe). Dodać pesto, parmezan i śmietankę, wszystko wymieszać i smażyć jeszcze minutę na dużym ogniu.

MAKRO: 717kcal 39B 58T 13W

Zapraszam również na instagrama ziemniakizostaw
I bloga ziemniakizostaw
Miłego dnia ()

#keto #gotujzwykopem #ziemniakizostaw
c.....i - Dzieeeń dobry Mirko!

Szparagowe tagliatelle z pesto

Pęczek szparagów (400...

źródło: comment_1589263036VRfFXfG390bqImvTfPH2Ti.jpg

Pobierz
  • 12
@chixi obieraczka to super patent! Robiłem tak kiedyś z marchewką. Teraz kupiłem też temperówkę do warzyw i cukinia nabrała całkiem nowego wymiaru. Robię "makaron", wrzucam na chwilę na smalec, po wyjęciu lekko solę i jest elegancko.
@chixi: Nie dało się - najpierw myślałem że to z kibla wali.
:Przyczyną nieprzyjemnej woni moczu po szparagach jest to, w jaki sposób ludzki organizm je przetwarza. Szparagi zawierają znaczne ilości asparaginy i S-metylmetioniny – aminokwasów, które w ludzkim moczu przekształcają się w kilka związków zawierających siarkę, w tym mający najsilniejszą woń metanotiol"

U mnie chyba wyjątkowo