Wpis z mikrobloga

najważniejsze w życiu to mieć pewność siebie bo wtedy będąc nawet największym głąbem coś się ugra, a jak się jest taką wszytkiego bojącą się mimozą jak ja no to c--j przegrane życie
  • 51
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@marylarodowicz: moja mama jest dyktatorem i zawsze jak coś robię w domu typu sprzątanie, gotowanie, to stoi i nadzoruje do pierwszego błędu, żeby się wydrzeć, że źle robię i że jestem głupia. przez to nabawiłam się takiego lęku przed działaniem jak ktokolwiek patrzy mi na ręce. to się nie bierze niestety znikąd i dopiero teraz, po powrocie do domu ze studiów z powodu koronki połączyłam wątki ( ͡° ʖ
  • Odpowiedz
@marylarodowicz O losie. Jak ja Ciebie rozumiem. Brak pewności siebie, wstydliwość na poziomie strachu wykonania telefonu. Analizowanie sytuacji, słów, które komuś powiedziałam, jak ten ktoś to odebrał, czy dobrze wypadłam, co sobie pomyśli na mój temat. Tragedia.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 69
przecież możesz się postawić matce

@LegoCiemnyLas: Szybko byś zmienił zdanie, gdybyś miał do czynienia z takim rodzicem lub jeszcze gorszym. Jeśli przez całe życie masz w ten sposób kształtowaną psychikę to postawienie się nie jest proste. Do takiego postawienia się dziecko przygotowuje się bardzo długo, czasami tak długo, że zdąży się wprowadzić. Jak ci rodzic od małego wmawia, że do niczego się nie nadajesz, wszystko robisz źle i drze się
  • Odpowiedz
@marylarodowicz:

najważniejsze w życiu to mieć pewność siebie bo wtedy będąc nawet największym głąbem coś się ugra, a jak się jest taką wszytkiego bojącą się mimozą jak ja no to c--j przegrane życie

W dużym stopniu nasza pewność siebie jest postrzegana przez to jak wyglądamy.
  • Odpowiedz
W dużym stopniu nasza pewność siebie jest postrzegana przez to jak wyglądamy.


@push3k-pro: co?
nasza pewność siebie jest w zasadzie jedynym co może pierwsze wzrokowe wrażenie zatrzeć/poprawić
inna sprawa że wielu ludzi ma sprzężenie zwrotne i im lepiej się ubierze czy wyperfumuje tym pewniejsza się robi - ale to wszystko jest w głowie i da się
  • Odpowiedz
@Fearaneruial: Oba czynniki wpływają na siebie wzajemnie, ale pewność siebie da się zmienić, wyglądu nie. Dla przeciętnej osoby, wyróżnianie się z tłumu i pierwszy efekt łał są bardzo pomocne, wtedy może próbować walczyć swoimi umiejętnościami społecznymi.
  • Odpowiedz
Dla przeciętnej osoby, wyróżnianie się z tłumu i pierwszy efekt łał są bardzo pomocne, wtedy może próbować walczyć swoimi umiejętnościami społecznymi.


@push3k-pro: Prawda - zauważenie że świat może na mnie inaczej patrzeć (jak jestem dobrze ubrany/a) może być pierwszym krokiem, bo pozwala zauważyć że jest szansa na zmianę.
Ale dawno temu mi na jedną rzecz zwrócił uwagę gość który trenował agentów ubezpieczeniowych. Taka droga zawiera pułapkę - Ci ludzie często
  • Odpowiedz
to pozostaje odciąć się - nie ma innej opcji


@Fearaneruial: W jaki sposób odciąć od rodziny ma się dziecko, które jest niepełnoletnie i musi skończyć edukację? Weź pod uwagę, że to są głównie przypadki młodych ludzi, którzy nie mają szans na odcięcie się i muszą czekać do zakończenia edukacji lub osiągnięcia pełnoletności, jeśli mają możliwość przeprowadzki. Do tego czasu jakoś niestety trzeba wytrzymywać.
  • Odpowiedz
@zoltybalonik: @osaaldona: @marylarodowicz:
Zona ma dokladnie tak samo, jest duzo lepiej odkad zerwala kontakt z ojcem terrorysta rodzinnym (w miedzyczasie jej rodzice sie rozwiedli, ojciec zdradzal). Tez bylem taka mimoza przez swoja matke, az cos we mnie peklo, ostro sie odcialem. Teraz juz nie mam takiej potrzeby, bo nie czesto sie widujemy ze wzgledu na dystans i raczej tylko telefoniczne rozmowy/intetnet. Czasem jeszcze mi sie zdaza
  • Odpowiedz