Wpis z mikrobloga

Mirki z #elektronika, mam znowu proste pytanie.
Teraz próbuję zdiagnozować jakiś mikrofon bezprzewodowy - na płytce W-13-FS.
Domyślnie na dwóch bateriach AA, po podłączeniu 3 V pobór prądu około 140 mA. Nic wyraźnie się nie grzeje, układ lekko ciepły.
Na kilku białych elementach zwarcie (0R), na innych np 1R1 lub bez przejścia.
No i tu moje pytanie: czy białe elementy to na pewno kondensatory?
Na płytce są ciemno-szare to dławiki, czarne to rezystory, brązowo-miodowe to kondensatory, a te białe?
Rezystory są zwykle lekko spłaszczone, a te białe są tak samo grube jak szerokie. Zdjąłem jeden i z każdej strony jest biały.
Wątpliwość mam bo wtedy wszystkie elementy 0 i 1.1 Ohma są do wymiany i będzie ich z 5.

Płytka jest na układzie KT0622 - http://www.ktmicro.com.cn/en/view-366.html
Datasheetu nie ma, napisałem już do producenta czy by nie podesłał.
Zdjąłem układ żeby mieć pewność, że to nie on zwiera.

Tak wygląda sprzęt https://fccid.io/png.php?id=2964520&page=22 i tutaj elementy które u mnie są białe wyglądają na miodowe, czyli jednak kondensatory.

W załączeniu kawałek obwodu z tymi białymi cudami i po lewej u góry kondensator bo kolor mi pasuje.

Pozwolę sobie zawołać @dktr i @Tymian
WebSpider - Mirki z #elektronika, mam znowu proste pytanie.
Teraz próbuję zdiagnozow...

źródło: comment_1589229602XwnLWB9NgK7mlDk3hDnwDM.jpg

Pobierz
  • 10
@olelek: @dktr: hm, ale jeśli to dławiki/cewki to w takim razie nie wszystkie mają przejście. Przy teście diody albo Ohmomierza na nawet 2M jest openline
rtl_sdra niestety nie mam, mam oscyloskop, ale problem wydaje mi się, że jest zwarcie.

Wcześniej po włączeniu dioda się świeciła, teraz tylko ledwo błyśnie bo zaraz pobór prądu leci na około 140 mA.
@Analityk: sposób z zamrażaniem znam, niestety nie mam teraz ani sprayu ani kamerki termo.
Z tym uruchomieniem bez baterii to racja, może faktycznie niepotrzebnie, ale to błyśnięcie diodą było już wcześniej, jeszcze na bateriach, więc możliwe, że nie pogorszyłem.

Na nodze 20-21 jest tylko jeden biały element, tu bym raczej się kondensatora spodziewał - no i zwarty. Zdjąłem wszystkie białe elementy (ze świadomością, że na torze radiowym to może źle się