Wpis z mikrobloga

Witam jestem alkoholikiem, pewnie część z was mnie zna z tagu alkoholizm. Od jutra zaczynam 2 miesiące bez alkoholu, a potem 1 konkretna libacja raz na 2 tg. Czyli próbuję pić w sposób "kontrolowany". Nigdy w ten sposób nie próbowałem "rozwiązać" problemu alkoholowego ale nie mam nic do stracenia, bo jak dotąd zawsze przegrywałem targetując w dożywotnią abstynencję, która w czasie słabości kończyła się zapiciem a potem mózg mi podpowiadał: "a chooj popij se bo za tydzień 2 znowu będziesz startował w dożywotnią abstynencję". Jak sięgam pamięcią od 2012 r jestem alkoholikiem, predyspozycje miałem przez nieciekawe dzieciństwo, które skuwało stresem i strachem, nie nie pochodzę z rodziny alkoholików ale inne stresy lub niepewność może doprowadzić do podobnych problemów jak u DDA. Ps pisze to pijąc 2 piwo, pisze to aby zostawić ślad swojej porażki i buńczucznych obietnic, albo zwycięstwa i picia, które będzie mi w 100% odpowiadało czyli raz na 2 tg a docelowo raz na 1 mc - libacja. #aa #alkoholizm #wykopowagrupawsparcia
  • 66
@EricCartman69: Jeżeli jesteś już w miejscu w którym bez ogródek sam przed sobą przyznajesz że jesteś alkoholikiem to przerwy miesiąc czy dwa spowodują jedynie lekki jak by to powiedzieć przestój problemu. Minie tydzień może dwa może miesiąc może dwa ale na 99% wrócisz do starych przyzwyczajeń, sam jestem pijakiem i mam wielu pijących znajomych w wieku 40+ więc wiem co mówię, większość pijących mających jakiekolwiek chęci przestania przerabiało wszystkie te schematy,
@InterferonAlfa_STG: mam kudzu ( ͡° ͜ʖ ͡°) w tym roku w styczniu jak wielu tu obecnych i jak zwykle ja co roku obiecywałem sobie nie picie i kupiłem tez kudzu jako wspomagacz w tym "przedsięwzięciu" - oczywiście po 50 dniach poległem w połowie lutego i tak do dziś z przerwami 1-2 tg chleje. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Zresztę co roku tak samo było.
@Krosser556677: ja nie planuję pić kiedy mi się chce bo to oznacza praktycznie codziennie - ja planuje picie niezbędne aby w jakiś racjonalnych odstępach się upijać bez zbytniego umartwiania się tą abstynencją dlatego 1 raz na 2 tg to jest max picia a opcja to 1 /1 miesiąc
@EricCartman69: Ja chyba odejde od chlania systemem piatek,sobota tylko po prostu bede pic raz na tydzien w piatek/sobote.A calkowite odrzucenie alko jest nie mozliwe u mnie.I nie bede juz mial glodu bo bede wiedziec ze napije sie ten jeden raz w tygodniu bez zadnych ciagow itp