Wpis z mikrobloga

Witam jestem alkoholikiem, pewnie część z was mnie zna z tagu alkoholizm. Od jutra zaczynam 2 miesiące bez alkoholu, a potem 1 konkretna libacja raz na 2 tg. Czyli próbuję pić w sposób "kontrolowany". Nigdy w ten sposób nie próbowałem "rozwiązać" problemu alkoholowego ale nie mam nic do stracenia, bo jak dotąd zawsze przegrywałem targetując w dożywotnią abstynencję, która w czasie słabości kończyła się zapiciem a potem mózg mi podpowiadał: "a chooj popij se bo za tydzień 2 znowu będziesz startował w dożywotnią abstynencję". Jak sięgam pamięcią od 2012 r jestem alkoholikiem, predyspozycje miałem przez nieciekawe dzieciństwo, które skuwało stresem i strachem, nie nie pochodzę z rodziny alkoholików ale inne stresy lub niepewność może doprowadzić do podobnych problemów jak u DDA. Ps pisze to pijąc 2 piwo, pisze to aby zostawić ślad swojej porażki i buńczucznych obietnic, albo zwycięstwa i picia, które będzie mi w 100% odpowiadało czyli raz na 2 tg a docelowo raz na 1 mc - libacja. #aa #alkoholizm #wykopowagrupawsparcia
  • 66
  • Odpowiedz
@EricCartman69: Wiesz baranie, co to jest picie w sposob kontrolowany? To wypicie od czasu do czasu 3-4 jednostek, czyli seta dla faceta, powiedzmy raz, dwa w tygodniu. Ewentualnie incydentalnie wiecej. I n c y d e n t a l n i e. Dla zdrowego! Alkoholik ma juz w umysle fizycznie poprzestawiane i kazda dawka narkotyku wyzwoli uklad nagrody, ktory sam sobie #!$%@? przez chlanie w opor. A libacja raz na
  • Odpowiedz
@captainoats: ale to nie do końca tak jak piszesz, jak bym nie miał predyspozycji to bym nie wpadł w alkoholizm. Kiedyś paliłem papierosy to nałóg kilka razy rzucałem i juz nie palę 7 lat. Z palcem w doopie rzucę palenie w każdym czasie ezzz -bo to nie mój nałóg, a paliłem pod koniec 30 papierosów malboro czerwonych zatem ostro
  • Odpowiedz
@EricCartman69: To przestan #!$%@? te farmazony, wytrzezwiej, ogarnij sie i zrozum, ze alkohol niszczy zycie tobie i innym. Nawet jak dostaniesz delirki, masz pare procent szans ze zdechniesz; bedzisz chlal - 100% a reszta twojego zycia bedzie o dupe rozbic - a co najgorsze zatrujesz zycie ludziom wokol - a najbardziej tym, ktorym bedzie na tobie zalezec.
  • Odpowiedz
@captainoats: jesteś alkoholikiem ? jak nie to zróbmy eksperyment obiecaj że już nigdy nie posuniesz swojej żony dziewczyny albo jak jesteś sam nigdy nie zwalisz konia - to jest właśnie alkoholizm w opisie dla niealkoholików ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@captainoats: o czym ty mówisz ? ja mówię o nieodpartej pokusie czegoś a nie o zabijaniu - alkohol zabija po kilku -kilkunastu latach alkoholizmu a ja mówię o ograniczaniu zachcianek i żądzy i to jest alkoholizm. Jak byś ruchał 12 h dziennie też byś umarł na zawał czy coś
  • Odpowiedz
@EricCartman69: gadasz do alkusa zeby przestal pic to ten ci znajdzie KAZDY MOZLIWY SPOSOB zeby sie wytlumaczyc KAZDY NAJDURNIEJSZY PRZYKLAD. I jeszcze bedzie ci mowic co masz robic bo wielce nie rozumiesz uczuc biednego moczymordy. Taki on pokalany przez los, taki meczennik. Wal lepiej ta wode do upadlego, zebys tylko ze soba nikogo porzadnego nie pociagnal do grobu.

@Krosser556677: Bedzie tak pic to jego zycie bedzie #!$%@? a przy okazji
  • Odpowiedz
@EricCartman69: To zrob sobie detox miesieczny i pij raz na tydzien. Wyjdzie ci to jak i mi.Ja wczoraj pochlem kac mi zszedl napije sie znowu za tydzien.Glod alkoholowy pokonany.Tylko 0 klina i 0 ciągów.Pewnie sie okaze ze nawet alkusem nie bylem prawdziwym hehe
  • Odpowiedz
@captainoats: Już nie przesadzaj, że dobre melo raz na dwa tygodnie to alkoholizm.
Całe studia to jedno wielkie melo, gdzie praktycznie 3/4 ludzi ładuje w tygodniu.
I też gadanie, że dawka taka albo taka.Typu "wypij tylko jedno piwo"
To tak jakbyś powiedział komuś "zjedz tylko jedną kostkę czekolady", "spal tylko pół papierosa" no bez sensu.
  • Odpowiedz
@Savastano: Czekolada tak prosto nie uzalezni, choc tez sie da. I tak prosto nie zabije. Pol papierosa w sumie moze uzaleznic, nic nie da w zamian a prowadzi do raka - no w najlepszym wypadku zatrucia organizmu na lata. Zreszta mozecie sie klepac po pleckach na tagu, albo sprobowac skonczyc z chlaniem.
@Krosser556677: Z najblizszego otoczenia znam alkoholika, wyksztalcony z dobra praca, trening 7x w tygodniu, gadka zawsze ta sama,
  • Odpowiedz
@captainoats: ja inaczej powiem opcje mam takie albo chleję ciągami oszkując siebie że każde zaprzestanie picia jest na zawsze i po 1-2 mc wracam do chlania co oznacza u mnie 5 mc nie picia i 7 chlania albo spróbować pić 1 raz na 14 dni co oznacza z 24 dni picia i 340 niepicia
  • Odpowiedz
@Krosser556677: Pij sobie dalej. A per mordo to ty sobie do mamusi mow, jak ci pozwoli, alkusie
@EricCartman69: To zrozum, ze alkohol to zlo w Twoim zyciu, idz sie leczyc jakkolwiek Ci odpowiada, ale ustaw sobie w glowie, ze jak zapijesz to najwyzej przeciagniesz agonie. Sam wiesz lepiej ode mnie jak to jest byc #!$%@? w ciagu X dni, jak to jest stracic przyjaciol i zrazic do siebie ludzi? Przestan
  • Odpowiedz