Wpis z mikrobloga

Czy ktoś może poradzić jak czasach epidemii zapisać się na operację chirurgiczną we #wroclaw ? Mam kolege Ukraińca który pracuje we Wrocławiu i trzeba zoperować u niego przepukline pachwinową bo on nie jest w stanie pracować (praca fizyczna ). Lekarz pierwszego kontaktu wystawił mu L4 na 2 tygodnie żeby zoperowali go przez ten czas ale obdzwoniłem wszystkie szpitale we Wrocławiu z oddziałem chirurgicznym i każdy odmawia bo koronawirus panuje. Szukałem już nawet po sąsiednich miastach Wrocławia - Brzeg, Oleśnica i inne to w jednym rozmawiałem z chirurgiem ( ja dzwonię bo ten kolega chory nie mówi po polsku )i chirurg który przez telefon powiedział, że można przyjść i przyjmą go na oddział buforowy i pobiorą wymaz, kolega tam się wybrał ale odesłali go do domu bo zmienili zdanie i trzeba czekać na przyszły tydzień aż podejmą decyzje kiedy wznowią operacje. Co w takiej sytuacji zrobić , wszędzie teraz tak to wygląda jak ktoś wymaga operacji a przez koronawirus musi siedzieć w domu i zwijać się z bólu, nie ma możliwości natychmiastowego zoperowania ze względu na bardzo zły stan pacjenta? Powiedziano mi jeszcze, że pomocy można szukać na SOR ale oni też odesłali do domu , mówili o jakimś skierowaniu na SOR ? nie wiem co to ale kazali iśc do ambulatorium chirurgicznego, kolega tam był ale też odesłali go do domu. Czy ktoś wie co w takiej sytuacji najlepiej zrobić ? Bardzo chciałbym pomóc temu koledze a bariera językowa utrudnia i muszę w jego imieniu wszędzie dzwonić. Dodatkowo jest problem bo kolega już drugie L4 dostał, wcześniej był mocno przeziębiony i ostatni raz temu w pracy był miesiąć temu i od tego czasu siedzi na L4 a pracodawca grozi mu że go zwolni a to jest bardzo duża firma pod Wrocławiem . Prosze was o pomoc jeżeli ktoś wie co zrobić #medycyna #lekarz
  • 8
@n3x337 Mojemu znajomemu zwlekają z usunięciem nerki już drugi miesiąc, więc przepuklina to tam #!$%@? xD
Niech idzie prywatnie, a zwolnienie bierze ile się da.